“Cido grupas” jauno sulu rotās aizkosts ābols

Lai veselīgāku produktu izvēlei pievērstu jauniešu uzmanību, SIA “Cido grupa” izveidojusi jaunu dizainu ābolu sulas iepakojumam, 200 mililitru “Cido ābols 5D” iepakojumā, izmantojot digitālās vides motīvu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma attīstības grupas vadītāja Inese Rone.

“Zaļā ābola pusīte jau 1996.gadā tika izmantota dizainā. Savukārt tagad tam pievienots aizkosta ābola motīvs, kas ļauj ar uz vietas ražotu produktu identificēties arī Latvijas pusaudžiem. Gribam uzrunāt jauniešus viņiem saprotamā veidā, izmantojot digitālās vides simbolus un stilizētas aplikāciju ikonas,” sacīja Rone.

Jautāta, vai nepastāv bažas, ka vienai no lielākajām tehnoloģiju firmām pasaulē varētu rasties iebildumi par jaunā dizaina elementa lietošanu “Cido” iepakojumā, Rone atbildēja noliedzoši.

“Šāda reakcija būtu liels pārsteigums. Nekonkurējam tehnoloģiju tirgū, nedomājam to darīt vai kā citādi līdzināties jebkādam uzņēmumam. Turklāt, mūsuprāt, ābols simboliski daudz precīzāk atbilst sulai nekā tehnoloģiju produktiem,” sacīja Rone.

“Cido” pārstāve atturējās minēt ieguldījumus jaunajā produktā, bet norādīja, ka sula “Cido ābols 5D” saražots ierobežotā daudzumā tikai 200 000 vienību apmērā.

Kā ziņots, “Cido grupa” pagājušajā gadā kāpinājusi apgrozījumu par 3%, sasniedzot 34,7 miljonus latu. Vienlaikus uzņēmuma zaudējumi bijuši 23 000 latu. “Cido grupas” apgrozījums 2011.gadā bija 33 miljoni latu, bet peļņa – 925 000 latu.

Kā norāda uzņēmumā, apgrozījuma kāpums skaidrojams ar pārdošanas kāpumu eksporta tirgos, savukārt zaudējumi – ar papildu investīcijām jaunu produktu ieviešanā. “Cido grupa” 2012.gadā ir veikusi kapitālieguldījumus 604 000 latu apmērā, veicot ražošanas iekārtu un infrastruktūras uzlabojumus sulu ražotnē Rīgā, kā arī “Lāčplēša” alus darītavā Liepājā.

“Cido pārtikas grupa” dibināta 1994.gadā. 2006.gadā, apvienojoties ar SIA “Cido logistika”, tās nosaukums tika mainīts uz SIA “Cido grupa”. Kopš 2004.gada “Cido pārtikas grupa” kļuvusi par Dānijas AS “Royal Unibrew” grupas uzņēmumu. Kopš 2005.gada “Royal Unibrew” grupā ir arī AS “Lāčplēša alus” uzņēmums “Lāčplēša alus darītava”, kas 2008.gadā tika pievienota SIA “Cido grupa”.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv