“GREEN SHAKERS 2015” uzvar bārmene Dārta Grickus

 

Flair

 

Latvijas labākā ‘flair’ bārmene Dārta Grickus

 1. gada 30. jūnijā Bar.lv bārmeņu skolas telpās norisinājās bārmeņu-junioru flairsacensības “Green shakers 2015”, kurās piedalīties tika aicināti visi topošie bārmeņi.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Dārta Grickus, punktu ziņā viņa apsteidza 2.vietas ieguvēju Kasparu Beinroviču un 3.vietas ieguvēju Daini Matjušinu. Dārtai tika piešķirts arī Latvijas labākās bārmenes tituls, jo šobrīd līdzvērtīgu flair meiteņu valstī nav.

Kaut arī sacensības bija atvērta tipa (open), un tajās varēja piedalīties jebkuras bārmeņu skolas audzēkņi, tomēr visi dalībnieki bija no vienas skolas. Kā atzina sacensību rīkotājs un “Flair Engineering” kustības vadītājs Roberts Stepanovs – tas jau bija gaidāms, jo tikai Bar.lv bārmeņu skolā var apgūt šo aizraujošo mākslu, citas Latvijas bārmeņu skolas šādu iespēju nepiedāvā. Sacensību iznākums bija likumsakarīgs. Neskatoties uz visu mūsu galvenais mērķis bija veicināt flair kustību Latvijā, kā arī, lai jaunie bārmeņi gūtu pārliecību un degsmi piedalīties lielākos, pasaules mēroga flair konkursos. Mums tas izdevās!

Pilnu video un citu dalībnieku uzstāšanos varēs redzēt sociālajā vietnē: Facebook.com/flairEngineering

* Flair – bārmeņu darba stils, kura mērķis ir ieinteresēt klientus, virtuozi mētājot pudeles, šeikerus un glāzes, žonglējot ar ledus gabaliņiem un savā darbā liekot akcentu uz savdabīgu dzērienu pasniegšanu.


Misija: Latvijas flair kustības attīstībai, skatuves pieredzes gūšanai, kā arī, lai gūtu pārliecību piedalīties lielākos, pasaules mēroga flair konkursos.

Piedalīties sacensībās drīkstēja jebkura vecuma flair bārmeņi un entuziasti bez iepriekšējas sacensību pieredzes.

Norises laiks:
30.06.2015 pulksten 19:00

Norises vieta:
FlairEngineering treniņu zāle, Kārļa Ulmaņa gatve 2, Rīga (4. stāvs)

SACENSĪBU NOTEIKUMI

Dalībnieki

Sabine Gulbe


Dainis Matjušins


Glebs Fjonorovs


Dārta Grickus


Linards Grundmans


Kaspars Beinrovičš


Sandra Dārzniece


Vika Kokale


[wpanchor id=”nolikums”]

Īsumā par sacensību nolikumu:

Sacensību apstākļi būs maksimāli pietuvināti WFA (World Flair Association) sacensību apstākļiem un vērtēšanas sistēmai.

Ja sacensībām pieteiksies vairāk par 10 dalībniekiem, tad sacensības notiks divos posmos – atlase un fināls. Tikai 5 labākie dalībnieki nonāks finālā.

Uzstāšanās laikā (4 minūtēs) bārmenim  būs jāpagatavo 2 kokteiļi izmantojot darba flair tehniku un ‘exhibition’ flair stilu vai vienkārši šovu.

Kokteiļi, kurus nepieciešams pagatavot uzstāšanās laikā
1) Mojito
2) Cuba Libre

Ar nepieciešamiem dzērieniem, kokteiļu komponentiem, ledu un glāzēm sacensību dalībniekus nodrošina pasākuma organizatori. Dzērienus drīkstēs pārliet līdzi paņemtās pudelēs ar nomazgātu etiķeti. Pudeļu tilpums nedrīkst būt mazāks par 700 ml. Visus citus darba instrumentus nodrošina paši dalībnieki. Līdzi jāņem muzikālais pavadījums CD vai zibatmiņā (fleškartē).

Nolikums:

Flair

 • Variācijas (50 punkti) – lai iegūtu labu rezultātu un lielu punktu skaitu, mēs velamies redzēt flairu it visam, kam pieskaries. Ja vienkārši ieliksi ledu glāzē, mēs to uzskatīsim kā neizmantotu iespēju flair kustībai. Mēs skatīsimies un meklēsim sarežģītu kustību variācijas (ķērieni, lējieni, bampi, uzsitieni, slaidi, balansi utt.)
 • Kreativitāte (50 punkti) – lai iegūtu maksimālo punktu skaitu, mēs gribam redzēt  ne tikai iepriekš redzētas flair kustības, bet arī tavu individuālo stilu, tevis izdomātus trikus un kustības. Esi radošs mūzikas izvēlē, kokteiļa prezentācijā un priekšnesuma izveidē kopumā.
 • Sarežģītība (50 punkti)  – ja uzstāšanās laikā vienlaicīgi izmantosi vairākus priekšmetus, uzskatīsim, ka tavi triki ir sarežģīti, taču atceries, dažkārt kombinācijas (atsitieni, balansi, slaidi) ar vienu šeikeri + pudele ir efektīgāki un augstāk vērtēti, nekā  nemakulīgi izmantoti 4 priekšmeti. Tiesneši pievērsīs uzmanību sarežģītām kombinācijām un iemaņu pilnīgumam. Ja vēlies iegūt lielāku punktu skaitu kombinē bampus, slaidus, atsitienus, reversa ķērienus.
 • Plūsma (50 punkti) – tiesneši vērtēs vai tu esi padomājis par rutīnu, šova plūstamību, prikšnesuma skatamību, vai arī, tu visu laiku kaut ko pielabo. Kļūdas ir visiem, taču māki tās piesegt. Neparādi ka kautkas nesanāca. Vēlamies redzēt nesaraustītu, vienmērīgu, sabalansētu flair stilu un kombinācijas. 

Izklaide “entertainment” 

 • Stabilitāte (25 punkti) – tiesneši tavu priekšnesumu skatīs no sākuma līdz beigām un vērtēs kopumā. Tiks pamanītas neplānotas kustības, kas var samazināt tavu gala atzīmi. Padomā par šova lielisku nobeigumu!
 • Šovs un kontakts ar publiku (25 punkti) – klients bārā ir vissvarīgākais, tāpēc vēlamies redzēt kā tu māki manipulēt ar ovācijām un emocijām.  Tev nav jāvelk “betmena” kostīms, bet viens mazs smaids var paugstināt tavas izredzes uz finālu.
 • Ritma izjūta (25 punkti) –  vērtēsim vai tu priekšnesuma laikā saplūsti  ar savu izvēleto skaņdarbu. Vai proti apstāties, kad aspstājas vai mainās mūzikas ritms. Horiogrāfiski pārdomātas kustības, līdzi dejošana flaira laikā – paugstinās tavas izredzes uzvarēt sacensībās.
 • Pārliecinātība (25 punkti) – uztraukums ir visiem bārmeņiem, taču tiesneši vērtēs vai esi spējīgs atbildīgos brīžos koncentrēties un būt mierīgs. Neparādi skatītājiem un žūrijai, ka nokritis priekšmets vai izlijis šķidrums ir problēma. Esi pārliecināts!

Soda punkti – ‘deductions’ 

 • Kritiens  (3 punkti) – kritiens skaitās tad, kad priekšmets vai vairāki nokrīt uz grīdas. Ja vienlaicīgi nokrīt divi priekšmeti, tad tie ir 6 soda punkti. Ja kāds no priekšmetiem nokritīs no bāra stacijas netīšām, tad tas arī tas tiks uzskatīts par nokritušu priekšmetu. Ja trīs šeikeri, kuri atrodas viens iekš otra nokrīt, tad tas tiks uzskatīts kā viens kritiens, bet ja šeikeri nokritīs katrs atsevišķi (sadalīsies), tad katrs šeikeris tiks uzskatīts kā atsevišķs kritiens.
 • Šļaksti  (2 punkti) – divi tiesneši no dažādiem rakursiem skaitīs šļakstus un garām nolieto šķidrumu. Par katru šļakstu tiks piešķirti 2 soda punkti. Abu tiesnešu rezultāts tiks salīdzināts, taču netiks summēts.
 • Saplīsis priekšmets (10 punkti) – par katru saplīsušu stikla priekšmetu tiks piešķirti 10 soda punkti.
 •  Nepareizas kokteiļu receptes  (5 punkti) – trūkstoša kokteiļu  sastāvdaļas. Neielieti vai pārlieti dzērieni. Ledus daudzums netiek vērtēts.
 •  Trūkstošs dzēriens un laika limita pārsniegšana  (40 punkti) – ja uzstāšanās beigās tev nebūs divu dzērienu vai prezentēsi  nepabeigtu dzērienu, kā arī par laika limita pārsniegšanu saņemsi vienu bargākajiem sodiem, kas liegs tev uzvarēt sacensībās. Laika limits 4 minūtes.