Bārmeņu kursus meklēju internetā un uzgāju Bar.lv un nolēmu spert šo soli uz mazā sapnīša piepildīšanu.


Par bārmeni vēlējos jau kļūt savos 16 gados, tolaik iestājos Jelgavas amatniecības vidusskolā par ēdināšanas servisa speciālistu. Bet toreiz viss iegrozijās ne tā kā biju vēlējusies. Tagad esmu sasniegusi 25, sakārtojusi savu dzīvi un izlēmu vēlreiz mēģināt.

13. septembrī bij pirmā nodarbība, vēl joprojām atceros – trīcēju kā apšu lapa. Uztraukums, jauna vide par kuru tik maz zinu. Pēc pirmās nodarbības sapratu, ka esmu vienīgā savā grupā, kura ne reizi nav bijusi aiz bāra letes un tai brīdi vēlējos atmest visam ar roku. Bet beigu beigās saņēmos. Man ir grūti adaptēties jaunā vidē, kas ir mans lielākais mīnuss ar kuru es cīnos. Gāja visādi. Bija pašsaprotamas lietas un man vienkāršas, bet visiem galviņa nav vienāda, katram ir savs klupšanas akmentiņš, tomēr, ja paklupi – jāceļas. Tā arī man gāja, pie katras paklupšanas cēlos. Bārmeņu kursu laikā es sapratu, ka mēs esam ielikti rāmīšos – apģērbu ziņā, bet es esmu cilvēks ārpus šī rāmīša un to es nespēju mainīt. Bet tas ir tikai tāds sīkumiņš, emocijas šo divu mēnešu laikā nav aprakstāmas. Tā laime kad esi nolicis ieskaiti, bēdas ja kaut kas nesanāk. Viss vairāk priecēja, ka bārmeņu kuros vienmēr valdīja laba atmosfēra, smiekli un prieks. Prieks, kas jāpatur uz mūžu.
Te nu es tagad esmu 8. novembrī, palikušas pēdējās divas ieskaites, atzīšos, manuprāt, viss grūtākās. Taču dzīvē nekas nenāk viegli, par sapņiem un iespēju ir jācīnās, ko arī šobrīd daru. Šajā laikā, ko esmu pavadījusi Bar.lv bārmeņu kuros, esmu ieguvusi tik daudz jaunas zināšanas, draugus ar kuriem ceru nepazudīs kontakts, turklāt nekad nebiju domājusi, ka spēšu mētāt šeikeri vai pudeli, kā arī iemācīšos Latte art kafijas gatavošanu. Viennozīmīgi uzskatu, ka šis bija pareizais lēmums. Ir sperts pirmais solis. Tālāk jau viss būs atkarīgs no manis pašas. Būs vēl akmeņi aiz kuriem pakrist un kuriem vienkārši pārkāpt pāri. Paldies pasniedzējiem, kuri mūs nešķiro. Katram studentam atvēl atsevišķu laiku pie lietām, kuras grūtāk iet un paslavē par labi padarītu darbu bārmeņu kursos.

Ieva Pilverte https://www.facebook.com/ieva.pilverte

Skatīt mācību programmu