Rīgā darbu sācis Ukrainas investoru alus restorāns “Stargorod” ar 400 vietām

Rīgā, Republikas laukumā 1, iepretim pasažieru ostai darbu sākusi alus darītava un restorāns ar 400 vietām “Stargorod”, apstiprināja restorāna pārstāve Jeļena Lučanska.

Jau ziņots, ka alus darītavas un restorāna īpašnieki, Ukrainas investori, projektā ieguldījuši apmēram 18 miljonus eiro (12,6 miljonus latu).

Lučanska norādīja, ka oficiālā atklāšana vēl būs tikai decembra beigās, taču apmeklētāji jau ir gaidīti restorānā. “Patlaban darbojas gan alus darītava, kas atrodas pagrabstāvā, gan restorāna virtuve.”

Jautāta, vai pašu ražoto alu plānots tirgot arī citās vietās Rīgā vai Latvijā, restorāna pārstāve paskaidroja, ka tādu plānu nav. “Savas darītavas alu tirgosim tikai uz vietas.”

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste teica, ka “Stargorod” ir nopietns konkurents. “Ņemot vērā, ka viņi atver restorānu ar 400 vietām, jāatzīst, ka “Stargorod” ir nopietns un liels spēlētājs ēdināšanas tirgū.”

Jautāta, vai jaunais restorāns varētu būt konkurents “Lido” tīklam, Graikste atzina, ka, lai arī šo abu uzņēmumu piedāvātais produkts ir līdzīgs un tādējādi abi būs konkurenti, tomēr, viņasprāt, “Lido” piedāvātais produkts esot nedaudz plašāks.

Graikste arī atzīmēja, ka veiksmīgai “Stargorod” attīstībai restorāna vadībai būtu ieteicams sadarboties ar vietējām tūrisma kompānijām.

Informācija alus restorāna mājaslapā liecina, ka “Stargorod” apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt alus desiņas, uz iesma ceptu gaļu, tradicionālās uzkodas pie alus, kā arī firmas ēdienu “Stargoroda cūkas stilbiņu”. Tāpat katru vakaru “Stargorod” tīkla šefpavārs no Čehijas un restorāna šefpavārs prezentēs uz skatuves veselu dzīvnieku uz grila.

Uzņēmuma “Facebook” lapā vēstīts, ka restorāns viesiem katru vakaru piedāvās baudīt dzīvo mūziku.

“Stargorod” Rīgā vēl meklē darbiniekus, aicinot komandai pievienoties aktīvus, radošus un mācīties gatavus cilvēkus. Aktuālas ir, piemēram, viesmīļu vakances, liecina uzņēmuma informācija.

Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, “Stargorod” ir viena no lielākajām alus darītavām un izklaides centriem Ukrainā, kam pieder restorāni Harkovā, Ļvovā un Doņeckā. Kompānijas koncepcija paredz alus darītavas un restorāna izvietošanu vienā ēkā, tādējādi ļaujot apmeklētājiem vērot alus darīšanu klātienē. “Stargorod” alus tiek brūvēts pēc čehu alus receptēm ar Čehijā iegādātām iekārtām, brūvēšanas procesu uzrauga Čehijas pārstāvji.

Harkovas restorāns 2013.gadā esot atzīts par labāko alus restorānu Ukrainā.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Baltic Pub” reģistrēts 2012.gada 29.aprīlī ar 1,51 miljona latu pamatkapitālu.

Uzņēmuma lielākais akcionārs ar 53,8% kapitāldaļu ir Igaunijā reģistrēta kompānija “Stargorod”. Savukārt 6,6% kapitāldaļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Oleksandram Gumennijam, Igoram Gumennijam, Andrejam Korotinam, Igoram Burdilenko, Diānai Trofimovai, kā arī Krievijas pilsoņiem Pjotram Černišovam un Viktoram Ševcovam.

Ainārs Sauka
Nozare.lv

2 Responses

 1. Mirdza
  Mirdza at |

  Interesanti,ka informācija salasīta kaut kur. varbūt turpmāk ir vērts sazināties ar “Stargorod” vadību, lai info būtu objektīva?

  Reply
  1. bar.lv
   bar.lv at |

   avots ir respektabla ziņu aģentūra Nozare.lv

   Reply