Rīgas restorānus padarīs iedzīvotājiem pieejamākus

Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) projekta “Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta – Rīga” ietvaros šogad tiks rīkotas Rīgas restorānu nedēļas, kurās piedāvājums būs par izdevīgākām cenām, žurnālistus informēja RTAB.

Biroja Rīgas iedzīvotāju aptaujā secināts, ka lielākā daļa – 75% no 503 aptaujātajiem – rīdzinieku uzskata, ka Rīgas restorāni nav iedzīvotājiem pieejami, bet 31% atzīst, ka restorānu apmeklē vismaz reizi mēnesī.

Tajā pašā laikā 84% aptaujāto norādīja, ka būtu gatavi apmeklēt Rīgas restorānus par īpašām cenām.

RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča atzina, ka biroja šā gada mērķis ir rīdziniekiem un pilsētas viesiem padarīt Rīgas gastronomisko piedāvājumu pieejamu ikvienam, tāpēc tiks ieviestas sezonālas Rīgas restorānu nedēļas, kurās šefpavāri piedāvās ēdienu izlases par īpaši izdevīgām cenām. Rīgas restorānu nedēļas notiks no 22.aprīļa līdz 28.aprīlim, no 5.augusta līdz 11.augustam, no 14.oktobra līdz 20.oktobrim un no 2.decembra līdz 8.decembrim. Paredzams, ka vienā nedēļā akcijā iesaistīsies 15 restorāni un trīs ēdienu piedāvājums varētu būt 10,5 lati.

Tāpat projekta “Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta – Rīga” ietvaros izstrādāts 2013.gada piedāvājums. Tas paredz, ka katrā sezonā – pavasarī, vasarā, rudenī un ziemā – restorānu ēdienkartēs tiks iekļautas uzkodas, zupas, pamatēdieni un deserti no trīs katrai sezonai raksturīgiem produktiem. Pavasarī tiks izmantotas bērzu sulas, reņģes un rabarberi, vasarā – jērs, skābenes un kazas siers, rudenī – dzērvenes, kaņepes un trusis, bet ziemā – medījumi, rudzu maize un nēģi.

Gastronomiskais tūrisms būs viens no galvenajiem virzieniem “Live Rīga” mārketinga komunikācijas kampaņā šogad.

Projektā “Gaumīgi garšīgā galvaspilsēta – Rīga” dalību apstiprinājuši 35 restorāni, kafejnīcas un vīna studijas – “Bibliotēka No1”, “3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt””, “Alberta 13”, “Ambiente”, “Astor”, “Avalons”, “B Bārs”, “Balzāmbārs”, “Benjamiņš”, “Bergs”, “Burkāns”, “Cotton”, “Dārzs”, “Elements”, “Fazenda”, “He`s Vīna studija”, “Hot`e”, “International S.V.!”, “Kaļķu vārti”, “Kanēļa konditoreja”, “Kilimanjaro”, “La Kanna”, “Le Dome”, “Lido” Krasta ielā, “Melnā kaķa mājas restorāns”, “Neiburgs”, “Ostas skati”, “Renomme”, “Taverna”, vīna bārs “Garage”, vīna telpa “Tinto”, “Vincents”, “Zilā govs” un “Zvejnieka dēls”.

RTAB dibināts 2009.gada 28.oktobrī, un tas nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs.

Raivis Spalvēns
Nozare.lv