“Aldarim” atkal nomainīts izpilddirektors | Bar.lv

Sākot ar šodienu, alus darītavas AS “Aldaris” izpilddirektora amatā iecelts Veli Pekka Tennila, nomainot līdzšinējo uzņēmuma vadītāju Tomasu Kure Jakobsenu, kurš savukārt amatā tika iecelts šā gada februārī.

Kā informēja uzņēmuma pārstāve Laura Krastiņa, Tennila vienlaicīgi pildīs arī Dānijas alus ražotāja “Calsberg” grupas Baltijas reģiona izpilddirektora pienākumus.

“Tādējādi Latvija kļūs par centrālo vietu, no kuras tiks koordinēti un vadīti arī “Carlsberg” grupas uzņēmumi Igaunijā (“Saku”) un Lietuvā (“Svyturys Uteno Alus”),” sacīja Krastiņa.

Jautāta, vai lēmums nozīmē “Aldara” apgrozījuma potenciāli strauju pieaugumu, viņa norādīja, ka tas “drīzāk ir stratēģiski svarīgs lēmums uzņēmuma tālākai straujai izaugsmei”.

Savukārt “Aldara” jaunais izpilddirektors atzina, ka ir izveidota jauna stratēģiju un struktūra un “Carlsberg” grupas alus darītavas Baltijā ir sakārtotas tā, lai tās “sāktu jaunu attīstības ceļu”.

“Pārmaiņas bija svarīgas, jo ekonomiskā krīze bija atstājusi zināmu ietekmi uz uzņēmumu darbību un bija nepieciešams pārstrukturizēt darbu, lai varētu veiksmīgi strādāt ilgtermiņā. Plānojam, ka padarītā darba augļus varēsim baudīt tuvāko pāris gadu laikā,” sacīja jaunais “Aldara” vadītājs.

Līdz šim Tennila bija “Carlsberg” grupas Baltijas valstu mārketinga un pārdošanas viceprezidents. No 2008.gada līdz 2011.gadam Tennila darbojās alus darītavas “Saku” izpilddirektora amatā, bet pirms darba Baltijā viņš ieņēma vairākus vadošus amatus “Sinebrychoff” alus darītavā Somijā.

Kā norādīja Krastiņa, līdzšinējais izpilddirektors Jakobsens “pieņēmis jaunus izaicinājumus un turpinās darbu “Carlsberg” grupas ietvaros”.

Kā ziņots, “Aldara” apgrozījums pērn bijis 27,84 miljoni latu, bet uzņēmuma zaudējumi – 814 878 lati, liecina “Firmas.lv” informācija. “Aldara” apgrozījums 2010.gadā bija 25,48 miljoni latu, bet peļņa – 1,11 miljoni latu.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā, un patlaban ir Dānijas alus ražotāja “Calsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs, tostarp arī “Aldaris” Latvijā. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *