“Aldaris” aprīkojis “Vichy” ražotni ar sudraba jonu sistēmu – Bar.lv

“Aldaris” aprīkojis “Vichy” ražotni ar sudraba jonu sistēmu

Dzērienu ražotājs AS “Aldaris” aprīkojis “Vichy” dzeramā ūdens ražošanas līniju ar sudraba jonu pievienošanas sistēmu “iON-S”, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Laura Krastiņa.

Jau marta beigās veikalu plauktos nonāks visi “Vichy” dzeramā ūdens zīmoli, kuru ražošanā izmantota jaunā tehnoloģija.

Tās izmaksas esot ļoti samērīgas – 15 000 latu. “Tāpēc esam izbrīnīti, ka Latvijā šī inovatīvā tehnoloģija netiek plaši lietota,” piebilst Krastiņa.

Ūdens ražošanā netiek mainīts ūdens sastāvs, garša, smarža vai krāsa, bet ražošanas procesā tiek pievienoti īpaši sudraba joni, kas esot papildu garantija dzeramā ūdens kvalitātei.

Sudraba jonu pievienošana ūdenim arī neitralizē aptuveni 650 dažādu baktēriju un vīrusu. Tostarp sudraba joni neitralizē arī vīrusus, kas izraisa “leģionāru slimību” un citas bīstamas saslimšanas, un sudrabā dzidrināts ūdens palīdzot stiprināt organisma imūnsistēmu.

Jaunā sudraba jonu pievienošanas sistēma tiek izmantota visu “Vichy” dzeramā ūdens veidu un zīmolu, tostarp “Vichy Classique”, “Vichy Vivafresh” un “Vichy Vivasport”, ražošanā “Carlsberg” grupas uzņēmumos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Uzlaboto “Vichy” dzeramo ūdeni veikalu plauktos varēs atpazīt pēc jaunām etiķetēm.

Līdz šim “Vichy” dzeramā ūdens ražošanā tika izmantota īpaša daudzpakāpju tehnoloģija, lai nodrošinātu organismu ar sabalansētu ikdienā vajadzīgo minerālsāļu devu, ko noteikuši Eiropas Savienības diētas speciālisti.

Kā ziņots, “Aldara” peļņa 2010.gadā bijusi 1,11 miljoni latu, savukārt apgrozījums izaudzis līdz 32,2 miljoniem latu. 2009.gadā apgrozījums bija 27,3 miljoni latu.

2011.gada finanšu rādītājus uzņēmums vēl nav publiskojis.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā un patlaban ir “Calsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs, tostarp arī “Aldaris” Latvijā. “Aldara” produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Kārlis Pots

Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *