“Aldaris” jaunas šķirnes izveidē ieguldījis Ls 75 000 – Bar.lv

“Aldaris” jaunas šķirnes izveidē ieguldījis Ls 75 000

Alus darītava AS “Aldaris” zīmolu “Tradicionālā kolekcija” papildinājusi ar jaunu alus šķirni “Saimnieku” alus, ieguldot 75 000 latu, informēja uzņēmuma komunikāciju direktore Laura Krastiņa.

Turpmāk “Tradicionālajā kolekcijā” līdzās “Dūmaku”, “Muižnieku” un “Saimnieku” alum tiks iekļauts arī “Aldaris Luksus”. Plānots, ka papildinātā kolekcija varētu aizņemt 40% no augstākās cenu kategorijas alus tirgus Latvijā.

Kopumā uzņēmums “Tradicionālajā kolekcijā” ieguldījis 275 000 latu.

“Saimnieku” alus ir klasisks saldenas garšas alus ar īpašu garšas buķeti, kas panākta, pievienojot karameļu iesalu un aromātiskos apiņus. Alkohola saturs alū sasniedz 4,2%, līdz ar to alus uzskatāms par vieglu.

Viens no galvenajiem uzņēmuma “Tradicionālās kolekcijas” mērķiem ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar alus un ēdienu kultūru, kā arī alus šķirņu piemērotību konkrētiem ēdieniem.

“Vēl joprojām sabiedrībā ir aizspriedumi par alus un ēdienu saderību. Daudz tiek runāts par vīnu un ēdienu, bet arī alus ir piemērots ļoti dažādiem ēdieniem. Katrai alus šķirnei ir savas garšas īpatnības, turklāt alu lieliski var izmantot arī ēdiena gatavošanas procesā,” norādīja “Aldara” galvenais tehnologs Valdis Čunka.

Kā ziņots, “Aldara” peļņa 2010.gadā bijusi 1,11 miljoni latu, savukārt apgrozījums palielinājās līdz 32,2 miljoniem latu. 2009.gadā apgrozījums bija 27,3 miljoni latu.

Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā un patlaban ir Dānijas alus ražotāja “Calsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs, tostarp arī “Aldaris” Latvijā. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Ingrīda Mičāne

Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *