Aptauja: Šogad Rīgā vasaras kafejnīcu klientu skaitu samazinājusi aukstā vasara un konkurence | Bar.lv

Aptauja: Šogad Rīgā vasaras kafejnīcu klientu skaitu samazinājusi aukstā vasara un konkurence

Šogad Rīgā vasaras kafejnīcu klientu skaitu samazinājusi gan aukstā vasara, gan konkurence, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” veiktā vasaras kafejnīcu pārstāvju aptauja.

Kafejnīcas “Andalūzijas suns” īpašnieks Māris Kreilis pastāstīja, ka šogad slikto laika apstākļu dēļ vasaras kafejnīcā klientu bijis aptuveni par 10% mazāk nekā pērn.

Aptuveni puse vasaras kafejnīcas klientu ir ārzemnieki, otra puse – vietējie. No dzērieniem šovasar vairāk dzerts alus, bet ēdienu izvēlē gan nav bijušas vērojamas izmaiņas. Pēc Kreiļa teiktā, vidēji vienā ēdienreizē klienti ieturējuši maltīti par pieciem vai sešiem latiem.

Kafejnīcas “Andalūzijas suns” īpašnieks prognozēja, ka vasaras kafejnīcai nākamās vasaras būs labākas nekā šī. Optimistiskās prognozes viņš pamatoja ar gaidāmajiem lielajiem kultūras pasākumiem Rīgā – 2013.gada vasarā notiks XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV Deju svētki, savukārt 2014.gadā Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Savukārt restorāna “Bestsellers” un bāra “Star Lounge” vadītāja Santa Viliņa atzina, ka vasaras kafejnīcai, kuru lielākoties apmeklē ārvalstu tūristi, šī vasara bijusi ļoti slikta gan nelabvēlīgo laika apstākļu, gan konkurences dēļ.

Arī SIA “Pica Art” direktors Jānis Rubīns pastāstīja, ka vasaras kafejnīcā, ko galvenokārt iecienījuši vietējie iedzīvotāji, šovasar sliktā laika dēļ klientu bijis mazāk un mazāki bijuši arī vasaras kafejnīcas viesu tēriņi.

Savukārt citi vasaras kafejnīcu pārstāvji norādīja, ka šogad Vecrīgā vasaras kafejnīcu bijis vairāk nekā pirms pāris gadiem, taču laika apstākļi uzņēmējus nav lutinājuši un arī tūristu nav bijis tik daudz, lai pieprasījums pārsniegtu piedāvājumu.

Pēc uzņēmēju teiktā, lai arī maijs un jūnijs Vecrīgas vasaras kafejnīcās bijis labs, nākamie vasaras mēneši nav bijuši tik labi un kopumā šovasar klientu skaits vasaras kafejnīcās varētu būt samazinājies par 15%-20%, bet ieņēmumi – aptuveni par 30%.

Vecrīgā vasaras kafejnīcās tieši augsto cenu dēļ lielākoties klienti esot ārzemnieki un tikai 5%-10% klientu ir vietējie tūristi. Piemēram, alus kausa cena bijusi, sākot ar 2,5-3,0 latiem, kas vietējam tūristam nav pa kabatai.

“Ja vienu dienu spīd saule, bet divas ir lietus un vējš un šāda laika prognoze tiek solīta ilgam laikam, tad dabiski, ka ārvalstu tūristi izvēlas doties uz kādu saulaināku tūrisma galamērķi,” pauda uzņēmēji.

Vasaras kafejnīcu pārstāvji uzsvēra, ka nākamais gads varētu būt labāks, ja būs lieli kultūras pasākumi un Rīgai izdosies piesaistīt ārvalstu tūristus, kā arī tad, ja laika apstākļi neliks tūristiem braukt uz citām valstīm.

Inga Radžabova
LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *