Janvāra nogalē Rīgā notiks ziemas alus festivāls “Melnā ziema” | Bar.lv

Janvāra nogalē Rīgā notiks ziemas alus festivāls “Melnā ziema”

Nolūkā popularizēt tumšā alus šķirnes Rīgā 26.janvārī notiks Latvijā pirmais ziemas alus festivāls “Melnā ziema”,  informēja biedrības “Kustība par labu alu” pārstāvji.

Festivālu rīko amerikāņu alus restorāns “ALEhouse” sadarbībā ar Latvijas alus darītavām un mājražotājiem. Festivāla laikā visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt vairākus desmitus šķirņu kvalitatīva tumšā un stiprā alus no Latvijas, kā arī citām Eiropas valstīm un ASV.

Festivālā piedalīsies trīs Latvijas alus darītavas, kas brūvē tumšo alu, – SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Piebalgas alus” un AS “Aldaris”.

No ārvalstu brūveriem būs pieejams tādu pasaulē atzītu Eiropas un Amerikas darītavu alus kā “Fuller’s”, “Mikkeller”, “De Molen”, “St.Bernardus”, “Brewdog”, “Founders”, “AleSmith” un citi. Savus īpašos ziemas alus degustēt piedāvās arī vairāki Latvijas un Lietuvas mājražotāji.

Festivāla laikā alus degustācijai būs pieejams neliela tilpuma glāzēs, lai nodrošinātu iespēju nobaudīt pēc iespējas dažādākus alus.

Biedrība “Kustība par labu alu” ir dibināta 2010.gadā mājas alus darīšanas popularizēšanai. Biedrības biedri uztur vienīgo mājas alus darītāju forumu latviešu valodā “forums.kupla.lv”, reizi mēnesī organizē mājas aldaru tikšanās, kā arī rīko ikgadējas mājbrūvētāju sanākšanas.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *