Bārs – koka dobumā | Bar.lv

 

Sunland Baobab, kas atrodas netālu no Tzaneen pilsētas, ir lielākais koks Dienvidāfrikā. Un pašsaprotami, ka arī viens no lielākajiem tūrisma objektiem. Tomēr par skatāmāko objektu to nepadara fakts, ka tas sasniedz 47m apkārtmērā un 22m augstumā, bet gan tas, ka šā koka dobumā ir izveidots bārs kur tūristi var nobaudīt atspirdzinošus dzērienus. Kas apbrīnojami, ka šiem kokiem sasniedzot 1000 gadu vecumu dabīgi veidojas dobums. Sunland Baobabam, kas kā zinātnieki apgalvo, ir aptuveni 1700 gadu vecs, šie dobumi ir divi, un tos savieno šaura eja. Tādējādi dabīgā ceļā radot divas atsevišķas telpas.


Šis bārs tika izveidots jau tālajā 1933. gadā, kad fermas īpašnieki uz kuru zemes atrodas šis ievērojamais koks, iztīrīja tā dobumu, izzāģēja durvju aili un laika gaitā izveidoja dabīgu, mājīgu bāriņu. Mūsdienās šis dabīgais koka bārs ar 4m augstajiem griestiem un gar sienām izvietotajiem koka soliņiem un bāra leti spēj apkalpot līdz pat 30 cilvēkiem vienlaicīgi. Īpašnieki apgalvo ka reiz ballītes laikā izdevies saspiesties pat 54 cilvēkiem, tomēr to vairs neiesaka atkārtot. Bāra saimnieki piedāvā dažādas izklaides iespējas tai skaitā arī šautriņu mērķi, kas ir neatņemama sastāvdaļa tradicionāla bāra interjerā. Bāra iekšpusi dekorē oriģinālie seno Āfrikāņu gravējumi, kas apliecina to, ka šo koku par mājām izmantojuši cilvēki pat pirms 1000 gadiem. Milzīgie zari, kas stiepjas metriem tālu ārpus šī mazā bāriņa, nodrošina ēnu un dabīgu pajumti tādējādi izveidojot lielisku vietu āra restorānam. Tur arī tiek novietoti galdi un krēsli īpašiem pasākumiem un maltītēm.
Klientiem tiek piedāvātas arī naktsmītnes un brokastis. Piecas burvīgas salmu mājiņas nodrošinās naktsmītnes 20 bāra apmeklētājiem. Mājiņās ir gan divguļamās, gan vienvietīgās gultas, kā arī tualete un duša, kas izveidota atsevišķā telpā bez griestiem. Ej dušā zem brīnišķīgās Āfrikas debess un tās milijoniem zvaigžņu. Papildus ir arī virtuve un terase, paredzēta brokastu baudīšanai, kā arī baseins lai atvēsinātos no karstās Āfrikas saules. Nakts šādā salmu mājiņā izmaksā apmēram 25 eiro pieaugušajiem un 12 eiro bērniem. Bērniem kas jaunāki par 3 gadiem bez maksas.

 

autors: Gatis Lagzdiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *