Bāru veidi un nosaukumi – Bar.lv


Angļu vārds „bar” ir cēlies no vārda „barjera”. Vēljoprojām visos pasaules bāros ir barjeras jeb latviski- letes. Agrāk dažādos krodziņos un tavernās leti uzstādīja drošības apsvērumu dēļ, lai bāra darbinieki varētu paslēpties aiz tās, kad notika kārtējie uzbrukumi vai kautiņi. Amerikā sākotnēji bāri vairāk līdzinājās veikaliem, kuros stāvus, atbalstoties pret leti, varēja iemalkot kādu dzērienu un aprunāties. Iestādes dēvēja par „Western saloons”. Mūsdienās letei ir dekoratīva un funkcionāla nozīme. Tā paša iemesla dēļ Francijā iestādes ar barjeru, kurās pasniedza vienkāršas uzkodas, sāka saukt par „buffet” jeb latviski „bufete”.

Amerikāņu bārs
Bāra galvenais elements ir lete. Pārsvarā bāros tikai dzer un ēd nelielas uzkodas.

Bistro un ekspresbārs
Šāda stila iestādes sākotnēji tika radītas Francijā un Itālijā. Tās veidoja, rēķinoties uz ātru apmeklētāju nomainīšanos. Pārsvarā ēšana un dzeršana notika kājās stāvot.

Pub
Nosaukums tika piešķirts Anglijā karalienes Viktorijas valdīšanas laikā. Iestādēs, kurās varēja satikt draugus, veikt darījumus un iedzert vietējo alu, dēvēja par publiskām mājām. Drīzumā šis nosaukums tika saīsināts un radās jauns termins- „pub”. Iestādēs galvenais produkts ir alus. Ir Pub, kuros tiek tirgotas pat 100 un vairāk alus šķirnes un atbilstošas uzkodas.

Lobi bārs (lobby bar) Parasti tiek izvietots viesnīcās pie ieejas. Sortimentā galvenokārt dzērieni vai mini uzkodas. Zemi žurnāla gladiņi pie bāra paredzēti tikšanās sarunāšanai vai nesteidzīgai avīzes lasīšanai.

Sniega jeb ledus bārs
Bāri atrodas slēpošanas kūrortos un citās ziemas atpūtas vietās. Bāra lete tiek veidota no sniega un aplieta ar ūdeni, lai tā sasaltu un būtu pietiekami izturīga. Klienti pie bāra letes var piebraukt ar slēpēm un iemalkot karstvīnu vai groku.
Bāru nosaukumi var tikt doti arī atkarībā no uzņēmuma specifikas vai sortimenta, kurš uzskatāms par galveno konkrētajā iestādē. Piemēram, Disko bārs, piena bārs, kokteiļu bārs utt.

Iesaisties! Pievieno komentāru. Uzraksti kādu bāra stilu esi redzējis, uzraksti smieklīgāko bāra nosaukumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *