„Beer Pong” dzeršanas spēle | Bar.lv

„Beer Pong”  ir dzeršanas spēle, kurā spēlētāji met galda tenisa bumbiņu pāri galdam ar nolūku trāpīt bumbiņu pretinieka alus glāzē, kura atrodas otra galda pusē. Spēle parasti sastāv no divām komandām un no diviem spēlētājiem katrā komandā, kā arī no 10 glāzēm, kas izvietotas trijstūra formā abās galda pusēs. Katra komanda mēģina trāpīt galda tenisa bumbiņu pretinieka glāzēs. Ja bumba trāpa pretinieka glazē, pretiniekam glāze jaizdzer un jānovāc no galda. Uzvar tā komanda , kura spēj likvidēt visas pretinieka glāzītes.

Spēle ir attīstījusies no visu zināmā „mūsu” beer ponga, bet tikai ar galda tenisa raketēm. Tiek uzskatīts, ka pirmie tā spēleja Dartmouth koledžas studenti 1950. gadā, un kopš tā laika ir kļuvusi par sociālas kultūras spēli. Sākotnējā versija atgādināja reālu galda tenisa spēli ar tīklu un ar vienu vai vairākām  alus glāzēm savā pusē. Galu galā versija bez galda tenisa raketēm un tīkla tika izveidota ar nosaukumu „Beer Pong”, šī spēle kļuva populāra vairākos ASV štatos 1980-ajos gados. Kā jau redzams spēles nosaukumā, šī spele iesākās ar alu, bet laiku gaita cilvēki ir sākuši lietot dažādus alkoholiskos dzērienus alus vietā.

Šai spēlei ir trīs mešanas tehnikas, kuras var izmantot spēles laikā. Ir loka metiens, ātrais metiens (vai „lāzera metiens”) un ir atlecošais metiens. Visbiežāk lietojamā tehnika ir loka metiens, kur ar īkšķi un rādītāja pirksta galiņu paņem bumbu, un tad met, izmantojot vieglas elkoņa kustības un turot augšdelmu paralēli galdam. Citi spēlētāji izmanto ātro metienu, šis metiens ir stiprāks par loka metienu, bet arī grūtāks, jo vajag nosūtīt bumbu vairāk taisnā līnijā uz paredzēto mērķi. Izmantojot ātrā metiena tehniku var nogāzt pretinieka glāzi, netrāpot iekšā glāzē, jo metiens ir stiprs. Tāpēc labāk izmantot šo tehniku ārā vai arī tur, kur var neuztraukties, ja glāze izlīst. Atlecošais metiens ir metiens, kuru met izredzētās glāzes virzienā, bet ar atlēcienu no galda. Katrs spēlē pēc saviem noteikumiem, bet visizplatītākajos noteikumos  pretinieka komanda var mēģināt ar roku atsist atlecošo bumbu, tadejādi neļaut trāpīt savā glāzītē.

„Beer pong” spēle nav izplatīta tikai ASV, tā arvien vairāk ienāk Eiropā un citās valstīs. Daudzās filmās var redzēt, kā studenti spēlē „beer pong” un tā šī spēle izplatās – caur studentiem un visa veida medijiem. ASV ir pat „beer pong” sacencības, kur var piedalīties ar savu draugu vai kādu citu. ASV šī ir diezgan nopietna spēle, 2009. gadā bija uzrīkotas sacencības, kur varēja vinnēt 50,000$ .

Autore: Silva Zvagina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *