Bénédictine D.O.M. liķieris | Bar.lv

Šis ir Francijā ražots 27 zālaugu liķieris (alk. 43%) ar dzintarkrāsas toni, izsmalcinātām garšas niansēm, pikantu aromātu, vaniļas tonīti un bagātīgu medus pēcgaršu. Bénédictine D.O.M. liķieris ir radīts izmantojot milzīgu daudzumu zālaugus un garšvielas savienojumā ar konjaku un ir izturēts ozolkoka mucās vismaz 3 gadus. Pilntiesīgi, liķieri var uzskatīt par vectēvu visiem pasaules liķieriem. Uz katras oriģinālas Bénédictine pudeles ir uzraksts no trijiem burtiem „D.O.M.” (Deo Optimo Maximo – no latīņu valodas iztulkot to varētu šādi „Lai slavēts dievs, visu varenais, augsti cienītais”). Savukārt vārdu „Bénédictine” var iztulkot kā „svētītais”.
Dzēriens ir radies pateicoties Bénédictine klosterim. Šo klosteri dibināja mūks Benediktīns 1001. gadā Francijas pilsētā Fekamā, Lamanša krastos. Daudzu eksperimentu rezultātā, klostera mūki radīja ārstnieciskas mikstūras. Leģenda vēsta, ka 1510. Gadā, izmantojot vietējos augus, liķieri radīja Itāļu izcelsmes mūks Dom Bernado Vincelli un kuru nogaršojot tas esot iesaucies: “DEO OPTIMUS MAXIMUS!”. 1791. gadā klosteris tika slēgts (Franču revolūcija) un slavenā liķiera recepte mistiski pazuda. Tikai 1863. gadā vīnu tirgotājs no Fekamas pilsētas Aleksandrs Legrands nejauši atrada vecus dokumentus, kuri saturēja daudzas Bénédictine klostera liķieru receptes.
Starp citu, šie dokumenti ir saglabājušies līdz mūsdienām. Aleksandrs bija pirmais, kas uzsāka dzēriena komerciālu ražošanu. 1876. gadā, kad dzēriens bija ieguvis milzīgu popularitāti, Aleksandrs dibināja komerciālu kompāniju.
1934. gadā Ņujorkā „The 21 Club” bārmenis sajauca Bénédictine ar brendiju. Kokteilis milzīgā ātrumā kļuva populārs visā pasaulē. Drīzumā Bénédictine ražotāj kompānija arī sāka jaukt šo liķieri ar konjaku, tādā veidā radās jauns dzēriens ar nosaukumu „BB”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *