Brazīlijas dzērieni | Bar.lv

Gandrīz 99, 9 % šo valsti apmeklējošo tūristu ir nobaudījuši šīs valsts nacionālo alkoholisko kokteili „Caipirinha”, ko mēs labi pazīstam arī tepat Latvijā. Tas ir iemantojis slavu ar savu atspirdzinošo garšu neskaitāmās pasaules valstīs.  Protams, ir dzirdētas atsauksmes, ka ĪSTO „kapirinju” ir iespējams nobaudīt tikai pašā Brazīlijā, jo tur šim kokteilim ir savas pagatavošanas un garšas īpatnības, kas atšķiras kaut vai no Latvijā gatavotas „kaipirinjas”. Bet galvenās sastāvdaļas ir nemainīgas – laims, cukurs un kašasa (cachaca), kas arī ir Brazīlijas nacionālais alkoholiskais dzēriens – stiprs, kristāltīrs degvīns, kas iegūts no cukurniedrēm. Interesants likās fakts, ka kokteilis caipirinha (cēlies no vārda caipira — lauku iedzīvotājs, lauķis, tātad — lauķu dzēriens) nav īpaši populārs vietējo iedzīvotāju vidū, kaut gan tam esot diezgan zema cena – vidēji kokteilis maksā 2–4 reāli (1 reāls = apm. Ls 0,20). Piemaksājot kādu reālu, ir opcija šo pašu kokteili dabūt ar šņabi, jo tas skaitās ekskluzīvāk. Un vispār, kā saka vietējie bārmeņi, ar pingu (tā viņi dēvē kašasu) jau dzerot tikai tūristi. Pašu vietējo iedzīvotāju vidū vispopulārākais alkoholiskais dzēriens ir alus. Daudzi to uzskata par labāko kontinentā. Kāds tūrists no Latvijas īpaši izceļ alu „serveža”, kurš ar savu lielisko garšu palicis atmiņā un noteikti to iesaka nobaudīt arī citiem šīs zemes apmeklētājiem. Dienvidos tiek audzētas vīnogas un ražo ļoti labus vīnus, piemēram, no sarkanvīniem īpaši izcelts tiek „Kasteļ – Šataļe”, savukārt no baltvīniem: Šardonne – Avrora. No dzirkstošajiem vīniem popularitāti ieguvis ir „Šendon”, neskatoties uz to, ka Brazīlijā vīnu daudz nedzer. Runājot par bezalkoholiskajiem dzērieniem, tās protams ir dažādu tropisko augļu sulas, piemēram, dabīgo sulu kokteiļi Suco misto vai Vitaminas.  Veldzējošs ir arī kokosriekstu piens, kas parasti tiek dzerts ar salmiņu no paša augļa, kas izrādās ir mīksts, nevis kā mūsu LV veikalos – ciets un brūns). Tipisks brazīliešu atspirdzinošs bezalkoholisks dzēriens ir Guarana, kas tiek pagatavots no Amazones džungļos augoša vīteņauga(liānas) sarkanām sēklām, kas atgādina kastaņus. Tam ir vislielākais kofeīna saturs starp visiem augiem, apmēram 5-10 reizes lielāks nekā kafijas pupiņās. Mēs Latvijā labi pazīstam dažādus enerģijas dzērienus, kuru sastāvā arī ir Guarana, kas mums palīdz pret nogurumu, uzlabo koncentrāciju, prāta spējas, izturību un garastāvokli. Bet aizrauties ar to lietošanu nav ieteicams! Un, protams, kafija! Brazīlija bez kafijas nav iedomājama (un otrādāk), jo Brazīlija ir lielākā kafijas eksportētājvalsts pasaulē, kas nodrošina gandrīz ceturto daļu no kopējās produkcijas. Par to, ka tā ir Brazīlijas dominējošākā bagātība, nav vairs jēgas šaubīties, tādēļ minēšu dažus neapšaubāmus faktus saistībā ar to:
Brazīlijas kafijas industrijā tiek nodarbināti 5 miljoni cilvēku
Brazīlijā ir vairāk nekā 3 miljardi kafijas augu.
2001. Gada Decembrī Brazīlija laida apgrozībā pastmarku ar kafijas smaržu, lai veicinātu kafijas noietu. Smaržai vajadzētu noturēties 3-5 gadus.
Nobeigumā varu vien secināt, ka Brazīlija ir krāšņuma un pārsteigumu pilna ne tikai dažas reizes gadā savu karnevālu laikā, bet arī daudzās citās jomās, piemēram , dabas daudzveidībā, iedzīvotāju kultūrā, nacionālajā virtuvē un dzērienu klāstā. Pavisam noteikti pēc šī darba uzrakstīšanas ir radusies nepārvarama vēlme tur nokļūt pašai!

Autors: Evija Žurovska, ieskaites darbs Bar.lv bārmeņu treniņu centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *