Restorāns Cantina West Helsinkos | Bar.lv

Restorānu Cantina West Helsinkos atvēra 1990 gadā un līdz pat šim brīdim tas skaitās ne tikai kā pirmais meksikāņu restorāns Helsinkos, bet arī kā TexMex kultūras noteicējs visā Skandināvijā.
Restorāns atrodas pašā pilsētas centrā Kasarmikatu ielā 23, parastā dzīvojamā mājā. Restorānā ir divi bāri un vairākas ēdamzāles dažādos stāvos, kas ir savienotas ar neskaitāmiem gaiteņu labirintiem. Viss interjers ir veidots rupjā meksikāņu stilā. Sienas rotā tradicionālie meksikāņu zīmējumi. Dažas telpas vienu no otras atdala vienkārša neēvelētu dēļu siena. Viss ir diezgan mežonīgs, bet interesants. Trīsas reizes nedēļā restorāna spēlē dzīvā mūzika. Tās ir gan pašmāju, somu grupas gan viesmākslinieki no visas pasaules. Repertuārā ir roks, blūzs un kantri.
Vakaros restorāns parasti ir pārpildīts un ja  jums nav iepriekšējas galdiņa rezervācijas, tad nāksies vietu pie galdiņa pagaidīt pie bāra, kur jums bārmenim ir jāpiesaka nepieciešamais vietu skaits pie galdiņa.  Bārmenis jūsu vārdu uzraksta uz lielas tāfeles un tālāk atliek gaidīt. Kad ir atbrīvojies nepieciešamais galdiņš bārmenis sāk jūs meklēt  skaļi saucot jūsu vārdu. Pie galdiņa jūs pavada oficiants. Oficiantu apkalpošanas stils ir brīvs un draudzīgs. Bez oficiantiem pa zālēm staigā tekilas meitenes (tequila girl). Šīs meitenes ir tērptas īsos šortiņos un ar kovboja uzkabi, tikai revolveru somās koltu vietā ir tekilas pudeles bet partonlentēs šotiņi. Šīs meitenes ir ļoti atraktīvas. Kad jūs pasūtat dzērienu meitene jums to ielej un brīdī, kad jūs iztukšojat savu glāzīti meitene skaļā balsī sauc „Arriva, arriva teguila!!”  Šis sauklis restorānā skan nepārtraukti.
Īstu Meksikas gaisotni šim restorānam dod piedāvātais daudzveidīgais tekilu klāsts. Te jūs varat nogaršot vairāk kā  30 dažādu nosaukumu tekilas un kokteiļus no tiem. Īpašu uzmanību piesaista Frozen Margarita  ko pagatavo tekilu sajaucot ar ledū samaltām zemenēm. Bez šīs Margaritas jūs varat arī pasūtīt Original Margarita (20 ml. tekila Sierra Reposado, 20 ml. liķieris Triple sec, laima sula, glāze ar sāls maliņu) vai arī Margarita Especial (20 ml. tekila Tapatio Anejo, 20 ml. liķiera Cuantro laima sula, glāze ar sāls maliņu) Visi augstāk minētie kokteiļi jums izmaksās 7 EUR.
Ēdienkartē pārsvarā var atrast tradicionālos meksikāņu ēdienus. Īpaši gribētos atzīmēt grilētās cūku ribas Cantina, kuras tiek pasniegtas vienkārša gaļas dēļa. Ievērību pelna arī Miesta Mexicana de la Cantina West . Pasūtot šo jūs varat uzreiz nogaršot gandrīz visus restorāna piedāvātos startera ēdienus. Visi šie startera ēdieni tiek pasniegti spainīšos, kuri savukārt ir ievietoti starp spieķiem milzīgā ratu ritenī. Spainīšos jūs varat atrast asos vistu spārniņus, jalapenos piparus pildītus ar sieru, ceptus sīpolu gredzenus, Cantinas jēra desiņas, Cantinas Fajitas ar vistas gaļu, ar garnelēm un liellopu gaļas pildījumu un daudz ko citu. Klāt tiek pasniegtas tradicionālās meksikāņu mērces. Šis lielais meksikāņu laimes ritenis ir domāts divām personām un maksā 50 EUR.
Ja esat Helsinkos, iesaku obligāti iegriezties.

Autors, Mārtiņš Šēpers

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *