Ceļojuma apkārt pasaulei tīkotāji no Latvijas līdzi ņemtu hokeja nūju un pastalas | Bar.lv

Ceļojuma apkārt pasaulei tīkotāji no Latvijas līdzi ņemtu hokeja nūju un pastalas

Vesels gads, kas aizrit pārsteidzošu pārmaiņu kaleidoskopā, ik mēnesi viesojoties kādā citā pasaules malā – sākot no bezrūpīgās ruma dzimtenes Kubas un mākslinieku komūnas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē un beidzot ar krāšņo karnevālu un skarbās graustu rajonu dzīves iepazīšanu Riodežaneiro, kā arī mēnesi gara brauciena izbaudīšanu Transsibīrijas ekspreša maršrutā.Tieši tik daudzveidīgs, vilinošs un neparasts ir piedzīvojums, ko visas pasaules, tostarp Latvijas iedzīvotājiem piedāvā zīmols Havana Club, kas izsludinājis pieteikšanos starptautiskam projektam Gap Year. Tā ietvaros vienam laimīgajam būs iespēja pavadīt veselu gadu, apceļojot pasauli un gūstot neaizmirstamu pieredzi katrā no apmeklētajām valstīm.

Konkursa uzvarētājam tiks nodrošināta ne tikai apmaksāta ceļošana un dzīvošana dažādās pasaules vietās, bet arī ikmēneša alga 2000 eiro apmērā par bloga uzturēšanu un dalīšanos savā pieredzē ar cilvēkiem visā pasaulē.

Kas jādara, lai iegūtu labāko darbu pasaulē?

Lai piedalītos konkursā uz izsludināto „vakanci”, dalībniekam jābūt atraktīvam, komunikablam un ar vēlmi iesaistīties jaunos, nezināmos piedzīvojumos, kā arī izzināt pasauli. Konkursa Labākais darbs pasaulē uzvarētājam jāpiemīt prasmei piedzīvoto izklāstīt blogā cilvēkiem visā pasaulē, tādējādi kandidātam brīvi jāpārvalda angļu valoda, turklāt jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Kandidātu atlase notiek trīs kārtās, no kurām pirmā ir vizītkartes sagatavošana – stāsts par to, kādēļ konkrētais pretendents pelnījis šo unikālo iespēju. Interesentiem, kuri vēlas kandidēt uz pasaulē labāko darbu, jāizveido 30-60 sekunžu garš videofails, kas augšupielādējams portāla Draugiem.lv Havana Club profilā līdz 2013. gada 1. martam.

Patlaban Havana Club profilā Draugiem.lv lietotāji var balsot par 22 pieteikumiem, kuros kandidāti 30-60 sekunžu laikā atbildējuši uz trim vienkāršiem jautājumiem:

  • Kuras 3 lietas Tu noteikti ieliktu savā ceļojuma somā un kāpēc?
  • Kuras 3 lietas Tu pilnīgi noteikti neņemtu līdzi ceļojumā, ja uzvarētu konkursā Labākais darbs pasaulē? Kāpēc?
  • Kāpēc tieši Tev jāuzvar šajā konkursā?

Teju visi kandidāti ir pārliecināti, ka spēj pārstāvēt Latviju un izcīnīt uzvaru, par savām priekšrocībām visbiežāk minot tādas īpašības kā drosmi, atjautību, atraktivitāti, ziņkārību un labas komunikācijas prasmes. Galvenā motivācija ir piedzīvojumu meklējumi, kā arī savas valsts pārstāvēšana pasaules mērogā.

Līdztekus ierastām komponentēm mūsdienu ceļotāju somās – modernajām tehnoloģijām, foto un video kamerām, kā arī pirmās palīdzības medikamentiem – minēta arī neordinārāka atribūtika, piemēram, pastalas un hokeja nūja, otas un krāsas, žonglēšanas piederumi, Rubika kubiks un pat filmas scenārijs. Ņemot vērā apsvērumu, ka piedzīvotais vienlaikus būs jāatspoguļo arī blogā, daudzi nodrošinājušies ar pierakstu blociņiem un pildspalvām, lai ceļojuma laikā dokumentēts tiktu it viss.

Savukārt lietu vidū, kas atstājamas mājās, lielākoties izraudzītas tās, kas aizņem daudz vietas, ir smagas un traucē mobilitātei. Tostarp minētas grāmatas, vārdnīcas un pārtikas produkti. Pie interesantākajām lietām, kuras kandidāti atteikušies ņemt līdzi, vērts pieminēt kalendāru, modinātājpulksteni un kaklasaiti, paliekot pie argumenta, ka „laimīgie laiku neskaita”, kā arī uzskata, ka piedāvātais sapņu darbs tomēr vairāk atgādina garu un piedzīvojumiem bagātu atvaļinājumu.

Havana Club zīmola vadītāja Aiga Dakule norāda, ka pieteikuma iesniegšana „sapņu darbam” ir ļoti vienkārša: „Projekts ir unikāls ar to, ka piedāvā ne tikai ceļošanas iespēju, bet arī daudz jaunu, noderīgu prasmju apgūšanu dažādās pasaules vietās. Piemēram, Kubā uzvarētājs mācīsies kokteiļu jaukšanas mākslu pie populārākajiem bārmeņiem, savukārt Tokijā – DJ iemaņas lielākajos naktsklubos.”

Kā notiks piemērotākā pretendenta atlase?

Pēc visu pirmās kārtas dalībnieku izvērtēšanas seši Latvijas pretendenti tiks aicināti uz „darba intervijām” – trīs no viņiem būs žūrijas atlasīti kandidāti, savukārt trim dalību individuālajās intervijās nodrošinās Draugiem.lv lietotāju balsojums. Intervijas norisināsies 2013. gada 28. martā, un tās notiks angļu valodā, savukārt viens to rezultātā izvēlētais Latvijas finālists dosies piecu dienu ilgā ceļojumā uz Havanu, kur piedalīsies konkursa vispasaules finālā. Tajā katras valsts uzvarētājam būs jāveido neliels videomateriāls par Havanu un to, kas Kubas galvaspilsētu padara par tik spilgtu un izcilu vietu. Videodarbus vērtēs žūrija, izvēloties vienu uzvarētāju, kurš turpmāko gadu ar Havana Club atbalstu apceļos pasauli.

Laura Zatlere.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *