“Cēsu alus” turpmāk Latvijā izplatīs “Krušovice” un “Edelweiss” alu – Bar.lv

“Cēsu alus” turpmāk Latvijā izplatīs “Krušovice” un “Edelweiss” alu

AS “Cēsu alus” kļuvusi par “Krušovice” un “Edelweiss” alus izplatītāju Latvijā, informēja uzņēmuma pārstāve Agita Baltbārde.

Līdz ar jaunu importa zīmolu ieviešanu “Cēsu alus” produktu portfelī tiek plānots sasniegt 10% tirgus daļu no Latvijā pārstāvēto rietumvalstu alus zīmolu segmenta.

Noslēdzot sadarbības līgumus ar Čehijas un Austrijas darītavām, “Cēsu alus” Latvijas alus tirgus piedāvājums tiks papildināts ar trīs jaunām importa šķirnēm – “Krušovice Imperial”, “Krušovice Černe” un “Edelweiss”.

“Krušovice” ir viens no senākajiem Čehijas alus zīmoliem. Tas kopš 1581.gada tiek ražots “Royal Krušovice Brewery”, un tā ražošanas vieta nav mainījusies. Zīmolu Latvijā pārstāvēs gaišā alus šķirne “Imperial” un tumšā alus šķirne “Černe”. Pērn Londonas “Beer Challenge” konkursā šīs alus šķirnes ieguvušas zelta un sudraba medaļas. “Černe” alus tiek ražots jau vairāk nekā 100 gadus, un tā ražošana nekad nav tikusi pārtraukta.

Savukārt “Edelweiss” ir Austrijas kviešu baltalus ar medainu pēcgaršu. Alus pēc oriģinālas receptes tiek ražots kopš 1475.gada.

“Krušovice” un “Edelweiss” jau līdz šim bija nopērkami Latvijas tirdzniecības vietās, taču “Cēsu alus” šiem zīmoliem nodrošināšot plašāku pozicionēšanos un mārketinga aktivitātes.

“Cēsu alus” importa alus portfelī patlaban ir Nīderlandes “Heineken”, Somijas “Sandels” un Baltkrievijas “Lidskoje pivo”.

Kā ziņots, “Cēsu alus” apgrozījums 2010.gadā audzis par 12,46%, sasniedzot 30,4 miljonus latu salīdzinājumā ar 27,03 miljoniem latu 2009.gadā. “Cēsu alus” peļņa augusi no 134 741 lata 2009.gadā līdz 980 387 latiem 2010.gadā.

Kārlis Pots

Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *