“Cido grupa” ieguldījusi 245 000 eiro inovatīvās sulu ražošanas tehnoloģijās | Bar.lv

“Cido grupa” ieguldījusi 245 000 eiro inovatīvās sulu ražošanas tehnoloģijās

Dzērienu ražotāja SIA “Cido grupa” investējusi 245 000 eiro (172 000 latu) inovatīvās un videi draudzīgās sulu ražošanas tehnoloģijās, informēja “Cido grupas” pārstāve Inese Lielpinka.

Modernizētā ražošanas līnija ļaus sulas iepildīt viena litra iepakojumā ar jauna veida “Helicap” skrūvējamu vāciņu.

Būtiskākās iepakojuma priekšrocības ir lietošanas ērtums. “Helicap” ergonomiskais reljefs ļauj daudz vieglāk atvērt vāciņu, un tā jaunā forma ar 30% platāku atvēruma diametru ļauj vienmērīgāk bez šļakatām un efektīvāk bez atlikuma izliet iepakojumā esošo sulu. Pakas vāciņš ir arī vieglāks, kas nozīmē, ka tā ražošanā izmantots mazāk plastmasas.

“Cido grupa” būs pirmais ražotājs Baltijā un viens no pirmajiem Eiropā, kas izmantos šo jauno tehnoloģiju – inovatīva vāciņa un kartona iepakojuma kombināciju, uzsvēra Lielpinka.

Iepakojums ar jaunās tehnoloģijas vāciņu tiks izmantots viena litra “Prisma” iepakojuma sulām, nektāriem un sulu dzērieniem.

Jau ziņots, SIA “Cido grupa” peļņa pērn pārsniegusi 1,3 miljonus eiro jeb 914 000 latu, kas ir labākais rezultāts pēdējo trīs gadu laikā.

Kopējais “Cido grupas” apgrozījums pērn sasniedza 33 miljonus latu, kas ir par 7% vairāk nekā 2010.gadā.

Kopumā grupai 2011.gadā izdevās palielināt alus pārdošanas apjomu par 12%, salīdzinot ar 2010.gadu. Pēc uzņēmuma aplēsēm, kopējā “Cido grupas” alus tirgus daļa patlaban ir aptuveni 21%, galvenokārt pateicoties zīmoliem ‘Lāčplēsis”, kam ir 7% tirgus daļa, un “Līvu”- 10% tirgus daļa.

“Cido grupa” ir sulu un atspirdzinošo dzērienu ražotājs Latvijā, kopš 2008.gada arī alus zīmolu “Lāčplēsis” un “Līvu alus” produktu ražotājs.

“Cido pārtikas grupa” dibināta 1994.gadā. 2006.gadā, apvienojoties ar SIA “Cido logistika”, tās nosaukums tika mainīts uz SIA “Cido grupa”. Kopš 2004.gada “Cido pārtikas grupa” kļuvusi par Dānijas AS “Royal Unibrew” grupas uzņēmumu. Kopš 2005.gada AS “Royal Unibrew” grupā ir arī AS “Lāčplēša alus” uzņēmums “Lāčplēša alus darītava”, kas 2008.gadā tika pievienota SIA “Cido grupa”.

Ainārs Sauka
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *