Crowlin Bar – Bar.lv

Es vēlos uzrakstīt par bāru Skotijas ziemeļos, jo atšķiras no mums Latvijā ierastajiem bāriem un uztveri par tiem. Šo bāru sauc par „Crowlin Bar” un atrodas uz vienas no Skotijas salām, Isle of Skye, pilsētiņā Broadford. Šajā pilsētiņā padzīvoju vairākus mēnešus un apmeklēju šo bāru (pilsētiņā bija 2 bāri). Ieejot bārā pirmais kas „iekrīt acīs’’, ir sarkanais paklājs, nākamais ir bāra lete, jo bāra lete ir izgrebta no koka ar biezu virsmu un smalki izgrebtiem rotājumiem uz letes stabiem. Bārs atrodas viesnīcas telpās un ir apvienots ar viesnīcas lounge telpu. Tādā veida var apkalpot gan viesnīcas viesus viesnīcas pusē, gan apmeklētājus publiskajā pusē. Šīs puses ir norobežotas un viena otrai netraucē, jo viesnīcas pusē viesi vēlas klusumu un mieru, bet publiskā bāra daļā vēlas skaļu mūziku. Publiskajā pusē var tikai ienākt sākot ar 18 gadu vecumu, līdz ar to, ja ceļotāji vēlas pasēdēt ar ģimeni, kurā ir jaunāki bērni, tad aicina uz viesnīcas puses bāru. Bārā ir vairāki galdiņi. Bārā atrodas arī pūla galds atsevišķā telpā. Skotijas bārs nav iedomājams bez pūla galda, cik es pats novēroju apkārtējos bārus. Bārā centrālā daļa ir kamīns, kas iekalts ar akmeņu mūri, kas rada ļoti mājīgu sajūtu. Kā arī viena neatņemama Skotijas bāra sastāvdaļa ir projektors, kuru lieto sporta spēļu laikā, pārsvarā futbola laikā. Skoti ir aizrautīgi futbola līdzjutēji, visvairāk tiek bārs apmeklēts spēlēs, kad spēlē skoti pret angļiem, jo vēsturiski izveidojies naids pret angļiem.
Bārs piedāvā plašu dzērienu un ēdienu izvēli. Bārā var nobaudīt ēdienu sākot no burgeriem līdz pat jēra gaļas ribiņām. Dzērienu izvēle ir liela un lielāko daļu sastāda alus un viskiji. Izlejamo alu izvēlē ir apmēram 4 gaišie (lager) ali un 5 tumšie ali. Kā arī vēl ir arī pudeļu alus ar pasaulē pazīstamiem zīmoliem un arī vietējais salas alus, kas ir nopērkams gan pudelēs, gan izlejamais (viens no garšīgākajiem). Bārā ir nopērkams gan blend (sajauktais), gan malt (viskijs ar dvēseli) viskijs. Piedāvājumā ir vairāki vispasaules pazīstamie blend viskiji un liela izvēle ar malt viskijiem, apmēram dažādām 10 viskiju ražošanas vietām, viena no tām ir arī uz salas radītais un izturētais malt viskijs „Talisker”.
Šajā bārā man patīk atmosfēra, jo, piemēram, aukstās drēgnās dienās ieejot bārā ir silts un deg kamīns ar reālu malku (nevis imitācija), kas radīja siltumu un mājīgumu. Ja vēlējos parunāties ar bārmeni, tad bija vieta pie letes ar augstiem no koka izgatavotiem bāra krēsliem, bet ja vēlējos ar draugiem parunāties, tad varējām apsēstie pie galdiņiem, bet ja vēlējāmies kaut ko aktīvāku, tad varēja iet spēlēt pūlu. Vēl viena interesanta lieta ir „mūzikas kaste”, kurā var izvēlēties savu mūziku, kuru vēlies dzirdēt, Latvijā esmu redzējis tādas arī, bet ļoti maz izplatīts. Uzturoties vairākus mēnešus iepazīsti daudzus cilvēkus, jo uz bāru nāk regulāri klienti, kuri kļūst par draugiem. Ir tādi pensionāri, kas jau no atvēršanas brīža atnāk uz bāru un paņem vienu pinti, un lasa jaunākās ziņas, tādā veidā pavadot laiku. Šie biežie klienti pārtop par draugiem un aizejot uz bāru viens, vienmēr būs kāds un varēsi aprunāties, kad jauns noticies. Pilsētiņa ir maza līdz ar to viens otru pazīst un tiekas vienā vietā. Darbdienās bārs ir tāds kā krogs, bet piektdienas un sestdienas vakaros pārvēršas par nelielu klubiņu, jo skan dzīvā mūzika, gan Dj mūzika. Interesanti ir tas, ka bāra darba laika beigas ir diezgan agri, jo vēlākais, kad bārs ir vaļā ir piektdienas vakarā un tas ir vienos pa nakti. Līdz ar to cilvēki iet agrāk mājās un iet gulēt un nākamajā dienā ir izgulējušies un spējīgi strādāt, atšķirībā no Latvijas situācijas, ka cilvēki vēl ballējās līdz pat deviņiem rītā.
Nedaudz nepatikās tas, ka dažas lietas, piemēram, krēsli un galdiņi ir novecojuši un ar defektiem. Es biju uz šis salas Pasaules hokeja čempionāta laikā, bet bārā nebija neviens televīzijas kanāls, kas rādītu hokeju, līdz ar to nevarēju skatīties hokeja spēles.
Kopumā man šis bārs patikās ar savu mājīgo vidi un draudzīgajiem cilvēkiem apkārt. Katram ceļotājam iesaku iegriezties un nobaudīt kādu no daudzveidīgajiem malt viskijiem, kā arī vietējo izlejamo alu, kas ir nosaukti kalnu nosaukuma vārdā. Cenas, salīdzinot ar pārējo Skotijas daļu, nav augstas. Izejot no bāra Tev būs par vismaz vienu draugu vairāk! 😉


[googlemaps width=”570″ height=”570″ url=”http://maps.google.com/maps?hl=ru&client=firefox&q=Crowlin+Bar+Broadford&ie=UTF8&hq=Crowlin+Bar+Broadford&hnear=&ll=57.243603,-5.905151&spn=0.008127,0.018239&z=15&iwloc=A&output=embed”]

 

Autors: Toms Sīpols

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *