Flipi | Flip – Bar.lv

Flip tulkojumā no angļu valodas nozīmē „knipis”. 18. gadsimta beigās flipu gatavoja no sakultas olas, cukura un ruma. Dažreiz dzērieniem klāt pievienoja karstu rumu. Visu šo sastāvu maisīja ar sakarsētu kruķi. Vecie briti dzērienu dēvēja par „Posset”. Mūsdienās pastāv amerikāņu variants dzērienam. To pasniedz aukstu un apbērtu ar rīvētu muskatriekstu. Barojošs long drink grupas kokteilis, kuru var pasniegt visas dienas garumā. Flipi var būt karsti un auksti. Senos laikos uzskatīja, ka karsts flips ir veselīgs saaukstēšanās gadījumā.

Ledus
+
Alus, vīns, heress, portvīns, brendijs, viskijs un cits alkohols
+
Cukurs, pūdercukurs, sīrups, medus, karamele
+
Olas dzeltenums vai baltums (biežāk dzeltenums)
+
Garšas pastiprināšanai var izmantot bitterus
+
Minimāli skābs krējums, salds krējums vai citi piena produkti
+
Kanēlis, muskatrieksts, vaniļas cukurs

Gatavošana
Pasniegšanas glāzē
Šeikerī
Blenderī
Mikserī

Pasniegšanas trauks
Mazā Tumbler glāze
Visa veida šampanieša glāzes
Bezalkoholiskie kokteiļi var tikt pasniegti long drink glāzē
Karsto dzērienu glāze vai krūzīte

Dekorācija
Kanēlis, muskatrieksts, malta kafija, augļi

Servēšana
Ar salmiņu

Flipi ir līdzīgi Egg Nog kategoriju kokteiļiem, taču atšķirībā no Egg Nog kokteiļiem, alkoholiskie flipi ir bez piena vai ar minimālu piena produktu daudzumu, savukārt, bezalkoholiskajos flipos piena produkti parasti ir dominējošie komponenti. Vācieši bezalkoholiskos flipus uzskata par izteiktiem piena kokteiļiem ar olu un iekļauj tos Milchfrappés un Milch-Shake kokteiļu grupās.
Ar šiem kokteiļiem mūsdienās ir jābūt uzmanīgiem, jo ar jēlu olu ceļo dažādas slimības. Iesaku izmantot kokteiļos paipalu olas. Pirms kokteiļa pagatavošanas pārliecinieties par olas kvalitāti. Sasitiet olu citā traukā un tikai tad pievienojiet kokteilim.

*Ja vēlies izstrādāt savu kokteiļa recepti, rekomendēju izmantot ne vairāk kā 5 komponentus vienā kokteilī. Visas labas lietas ir vienkāršas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *