“Gemosam” pērn bijis rekordgads, šogad plāno vēl 5-10% izaugsmi – Bar.lv

“Gemosam” pērn bijis rekordgads, šogad plāno vēl 5-10% izaugsmi

Pērn bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotājs “Gemoss” sasniedzis rekordlielus rādītājus, turklāt šogad uzņēmums plāno vēl 5-10% izaugsmi, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja “Gemoss” vadītāja Ieva Treija.

“Pagājušais gads bija veiksmīgs, jo sasniedzām 20% apgrozījuma pieaugumu. Tāpat nedaudz pieaugusi peļņa. Apgrozījums bija 11 miljoni latu, peļņa aptuveni – 650 000 latu. Tas bija rekordgads – vairāk nekā 2008.gadā,” skaidro Treija.

Pēc viņas teiktā, arī šogad pirmie trīs mēneši bijuši iepriecinoši – 10% pieaugums, taču aprīlis bijis bez izaugsmes.

“Gadā kopumā piesardzīgi prognozējam 5% rādītāju pieaugumu. Tas ir reālais pieaugums, jo negribētos plānot to, ko nevaram sasniegt. Bet, protams, tas var būt arī 10% gada griezumā,” norāda uzņēmēja.

Viņa arī atzīst, ka patlaban tirgus ir atdzīvojies.

“Krīzes sākumā kritums bija liels, 25%, kas principā atbilda tā laika tirgus situācijai. Taču lielākais mīnuss tradicionāli ir šī sektora sezonalitāte. Uzņēmumi it kā funkcionē visu gadu, bet viņiem veiksmīgākie ir tikai daži mēneši – vasara plus svētki. Klienti nopelna naudu uzplaukuma laikā, taču tērē to mierīgajā periodā. “Gemoss” ir īpatnējs ar to, ka ne vienmēr nozarē karstākajā laikā būs lielākais apgrozījums,” klāsta Treija.

“Gemoss” dibināts 1993.gadā un Latvijas tirgū pazīstams kā bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotājs, kā arī viens no lielākajiem riekstu un žāvēto augļu importētājiem Latvijā, kura produkcija tiek tirgota ar zīmolu “Zelta rieksts” un “Dienas deva”.

Uzņēmums 2010.gadā strādājis ar 8,94 miljonu latu apgrozījumu un 627 065 latu peļņu, bet pirms gada ar 7,62 miljonu latu apgrozījumu un 672 737 latu peļņu.

“Gemoss” pilnībā pieder Treijai.

Visu interviju ar Treiju lasiet biznesa portālā ”Nozare.lv”sadaļā ”Viedokļi, intervijas”.

Kārlis Pots, Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *