“Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts” prezentēs radīto kofeīnu un cukuru nesaturošo enerģijas dzērienu “Dont Sleep” – Bar.lv

“Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts” prezentēs radīto kofeīnu un cukuru nesaturošo enerģijas dzērienu “Dont Sleep”

Viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija” konferenču zālē “Epsilon” plkst.13 notiks SIA “Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts” (IBTI) radītā kofeīnu un cukuru nesaturošā enerģijas dzēriena “Dont Sleep” prezentācija, informēja IBTI valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Babarikins.

Pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), IBTI valdes priekšsēdētājs Babarikins, Latvijas starptautisko autopārvadātāju asociācijas “Latvijas Auto” prezidents Valdis Trēziņš un ārsts gastroenterologs-dietologs Edgars Bodnieks.

IBTI radījis kofeīnu un cukuru nesaturošu enerģijas dzērienu “Dont Sleep”.

Produkta pamatā ir augu ekstrakti, kas pieder pie tā saucamiem adaptogēniem, kas ir organisma aizsargspēju veicinātāji, sacīja Babarikins, uzsverot, ka atšķirībā no parastiem enerģijas dzērieniem “Dont Sleep” ne tikai tonizē, bet arī pastiprina organisma aizsargspējas.

“Dont Sleep” arī neizraisa atkarību, piebilda Babarikins.

Jaunās paaudzes enerģijas dzēriens “Dont Sleep” varētu būt noderīgs autovadītājiem, kuriem jāmēro lieli ceļa attālumi un ilgi jāpaliek nomodā, sacīja Babarikins.

Pie produkta izveides institūta darbinieki strādājuši pusotru gadu. Kopējās produkta izveides izmaksas patlaban vēl nav aprēķinātas. Produktu plānots pārdot arī Krievijā, Vācijā, Kanādā un citās valstīs.

Babarikins norādīja, ka enerģijas dzērienu tēma kļuvusi populāra pēdējos gados, kad masu medijos parādījusies informācija par šādu dzērienu lietošanas risku veselībai. Aizraušanās ar kofeīnu un cukuru saturošiem enerģijas dzērieniem varot veicināt veselības problēmas.

Viņš pauda uzskatu, ka cīņa ar kofeīnu saturošiem enerģijas dzērieniem tikai ar to izplatīšanas ierobežojumiem nebūs efektīva un mērķtiecīgāk būtu populārajā produkta formā ielikt jaunu, veselīgu saturu, uzsvēra Babarikins.

IBTI dibināts 2001.gadā. Tas nodarbina 47 cilvēkus. Uzņēmuma īpašnieki ir ”Jurel Holdings” – 51,23%, Ivo Timofejevs – 9,92%, Babarikins – 12,40%, Jānis Birks – 5,79%, Mārtiņš Birks – 8,25%, SIA ”Rogul” – 12,40%

IBTI ražo uztura bagātinātājus, diētiskos produktus un nutrikosmētiku. Produkti ir izstrādāti, izmantojot zinātniskas metodes.

Kā liecina “Firmas.lv” sniegtie dati, IBTI apgrozījums 2010.gadā bija 160 000 latu, salīdzinot ar 2009.gadu, kad apgrozījums bija 92 054 lati. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 900 000 latu. Par 2011.gadu pārskats nav iesniegts, bet, pēc Babarikina teiktā, apgrozījums bijis ap 450 000 latu, un uzņēmums strādājis ar zaudējumiem, kurus valdes priekšsēdētājs neprecizēja.

Ella Valtmane, LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *