Kā izvēlēties bārmeņu kursus? Rīgā ir 8 pakalpojumu sniedzēji. | Bar.lv

Kā izvēlēties bārmeņu kursus? Rīgā ir 8 pakalpojumu sniedzēji.

Vai var strādāt bārā bez mācībām bārmeņu skolā? 

Mēs atbildam “Jā.” Ir tīkla kafejnīcas vai picērijas, kur bārmeņu apmācības notiek uz vietas. Vidējā alga nozarē 500 Eur / mēnesī. Mīnuss – bārmenim nav saskarsmes ar klientiem, nav norēķinu ar skaidru naudu, neviens neatstāj un nedalās ar tējas naudu. Zema alga, daudz darba stundas.

Cik ir bārmeņa alga?

Lai pelnītu 800 Eur un vairāk (15 darba dienas) ir jāstrādā bārā ar “kontakt-leti”, kad klienti sēž uz gariem bāra krēsliem tieši pie tevis. Šādos bāros prasības ir daudz augstākas. Ir jāzina daudz bāra “knifiņu”, par kuriem māca bārmeņu skolās. Šādā bārā Tu vari sākt strādāt kā bārmeņa palīgs, bet labā bārmeņu skolā Tev iemācīs 5 gadu vielu, kuru Tu uzzināsi, strādājot par palīgu un mācoties pašmācības ceļā.

Secinājums, gribi pelnīt daudz un uzreiz – mācies bārmeņu skolā visus “knifiņus!”

Tagad ķeramies pie jautājuma, kurā no bārmeņu skolām mācīties?

Pirmkārt, ja vari parunā, pajautā labāko Rīgas bāru bārmeņiem un vadītājiem, kur ieteiktu mācīties, uzprasi, kur bārmeņi savulaik paši ir mācījušies? Ja viņi strādā, tad arī Tu būsi pieprasīts. Labākos bārus skati te.

Otrkārt, “nepērc kaķi maisā” – nemaksā par bārmeņu kursiem. Neslinko, aizej, salīdzini, novērtē pasniegšanas stilu bezmaksas nodarbībās. Ja bārmeņu skola atsaka bezmaksas nodarbības, tad šādai skolai zūd uzticamība. Ieteicams 3-4 dienas bezmaksas nodarbības, lai saprastu vai patīk profesija, patīk pasniegšanas stils. Ātrāk noteikt būs grūti. Atbildi sev uz jautājumu, cik viegli tu uztver informāciju. Salīdzini lektoru runas spējas. Muļķīgs ir uzskats, ka bārmenim ir jāprot gatavot tikai kokteiļus un ar to pietiek. Lūk, esam uzskaitījuši, kādas funkcijas pieprasa no bārmeņa darba devējs.

  • Piekrīti, ka visos Vecrīgas un Jūrmalas bāros ir alus? Tas nozīmē Tev ar to nāksies strādāt. Pievērs uzmanību vai bārmeņu skolā ir alus krāns. Ja ir tad labi, tas nozīmē, ka būs alus nodarbības – tas ir svarīgi! Kā nomainīt ‘kegu’, kā pieslēgt gāzi, ko darīt, ja putojas alus, kuros gadījumos izmanto ogļskābo gāzi, bet kuros slāpekļa gāzi – tie būs jautājumi, kurus uzdos darba devējs.

  • Tekstā augstāk, mēs noskaidrojām, lai bārmenis varētu pelnīt 800 Eur un vairāk, ir jāstrādā pie “kontakt-letes”, galvenais, lai norēķins notiek skaidrā naudā. Lai bārmenim par labu darbu būtu liela dzeramnauda. ASV nakts klubos dzeramnaudā bārmenis nopelna līdz 4 000 USD / mēnesī. Tāpēc ļoti svarīgi bārmeņu skolā iemācīties strādāt ar kases aparātu. Pievērs uzmanību vai bārmeņu skolā ir kases. Rīgā lielākā daļa bāru strādā ar R-Keeper pieskārienu tehnoloģijas kases sistēmu, taču sastopami arī vecie kases aparāti.
  • Darba devējam ir svarīgi, lai Tu “nesačakarē” grāmatvedības datus. Tās ir attiecības ar valsti. Svarīgi ir zināt bāra likumdošanu, prast reģistrēt pavadzīmes un pareizi iegrāmatot kases aparāta “z” atskaites.

Darbs uz kruīza kuģa vai 5* viesnīcā. Restorāna bārmeņi.

Ja vēlies apceļot pasauli un strādāt uz kruīza kuģa, Tev būs jāprot gatavot klasiski kokteiļi (Top 20), bet pats galvenais – jāprot strādāt ar vīniem! Uz kruīza kuģiem tiek pārdotas speciālas vīna pakas. Vīns te līst straumēm.

Tev būs jāmāk:

  • servēt vīna glāzes, eleganti staigāt ar paplāti;
  • rekomendēt viesim vīnu atkarībā no izvēlētās maltītes;
  • apkalpot ar vīnu, zināt pasniegšanas rituālu, veikt vīna dekantēšanas procesu;
  • zināt par stiprinātiem un dzirkstošiem vīniem, glāžu nozīmi;
  • būs jāmāk pārdot dārgāko vīnu.

Zinības par vīnu – tā ir ceļazīme uz augstāko sabiedrību, pat ja vēlies strādāt naktsklubā, mēs rekomendējam apgūt vīnzinību.

Bārmenim ieteicams zināt viesmīļa aroda nianses.

Ja pratīsi pildīt viesmīļa funkcijas, tad Tu būsi konkurēt spējīgāks darba tirgū. Kūrorta viesnīcās nepieciešams pienest kokteiļus pie baseina. Jāmāk pārliecinoši staigāt ar paplāti. Bārmenim jāprot servēt, piemēram, augļu vai siera plates pie kokteiļiem.

Jāprot nest vienlaicīgi 3-4 ēdienu šķīvjus. Galda klāšanas nianses, sadarbība ar šefpavāru – arī šis nianses pārzina labs bārmenis.

Pirms izvēlies bārmeņu skolu, uzzini vai ir vīna un viesmīlības (oficiantu) nodarbības!

Darbs nakts klubos.

Darbs nakts klubā ir vislabāk apmaksāts. Vidējā alga nozarē 1 200 Eur par 15 darba dienām. Darbs galvenokārt nedēļas nogalēs, var apvienot ar studijām. Disko klubu bāros nav viegli nokļūt. Priekšroka tiek dota bārmeņiem, kuri pieprot ‘flair’ elementus. Pudeles darba intervijā tev  neliks mētāt, taču, ja būsi apguvis ‘flair’ pamatus, tas būs apliecinājums, ka esi gatavs strādāt ātri. Izvēlies bārmeņu skolu, kur ir ‘flair’ nodarbības.

Papildus visam šeit aprakstītam, tev būs jāmāk gatavot kafija, kokteiļi, jāmāk pareizi komunicēt ar viesiem. Ceru, ka esi guvis objektīvu informāciju, kā izvēlēties bārmeņu skolu. Mēs rekomendējam šos bārmeņu kursus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *