Kubas dzērieni – Bar.lv

Spilgtā un karstasinīgā Kuba ir pasaulē pazīstama kā Mojito, Daiquiri un Cuba Libre (tulk.-Brīvā Kuba) dzērienu radītāja, taču es vēlētos apskatīt arī citus kubiešu iecienītus dzērienus kā arī to, kāda veida pieredzi tūrists var iegūt apmeklējot Kubas bārus.

Kā jau daudziem tas varētu būt zināms – rums ir Kubas nacionālais dzēriens. Tas ir kvalitatīvs,lēts un pieejams visur. Tie var būt gan izturēti, gan jauni –viens no labākajiem izturētajiem rumiem ir Relicario, kuru ārpus Kubas iegūt savā īpašumā ir gandrīz neiespējami. Tūristiem šī ruma pudele izmaksā 5 asv dolārus, taču vietējie maksā daudz mazāk. Populārs ir arī alus. Pieejami ir dažādi alus veidi: Cristal – gaišs viegls alus, kuru tirgo tūristiem pieejamās vietās, Bucanero Fuerte – 5.5% stiprs, tumšāks alus (šo alu iecienījuši paši kubieši), stiprāka versija – Bucanero Max(šie ali ir lāgera tipa), pārsvarā ir pieejama tikai Havanā. Kubā ir arī mazākas alus darītavas, kuras nav pieejamas visur, tādas kā Hartuey un Corona del Mar.

Kubieši arī dzer lielu daudzumu kafijas un viņi ir iecienījuši stipru kafiju. Nacionālais kafijas brends „Cubita” ir lieliskas kvalitātes kafija, ja to dzer svaigi pagatavotu, Kubā, taču tūristiem tirgotās skaistās un lētās Cubitas kastītes ir nekas cits kā jauks suvenīrs, kurā atrodamās kafijas kvalitāte ir apšaubāma. Lielākais vairums kubiešu pārsvarā dzer ūdeni vai populāros dzirkstošos dzērienus, ieskaitot Sprite un Coca-Cola ( Kubā dēvēti par Cachito un Tu Cola). Kamēr daudzas viesnīcas un restorāni piedāvā svaigi spiestas apelsīnu sulas brokastīs, var rasties grūtības atrast citu augļu svaigi spiestas sulas(kas varētu likties dīvaini, ņemot vērā to, ka Kuba ir tropiska Karību reģiona valsts). Viens no interesantākajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem ir Guarapo – salda, svaigi spiesta cukurniedru sula.

Būtībā, Kubā var atrast divu veidu bārus – Rietumu stilā, ar atbilstošām cenām, labas izvēles kvalitatīviem dzērieniem, jaukām dekorācijām, motivētu personālu, bieži vien tajos skan dzīvā mūzika. Šādus bārus var atrast tūristu iecienītās vietās, kā, piemēram, Vecajā Havanā un viesnīcu apkaimēs. Šeit, visticamāk, sastapsi citus tūristus, reti- vietējos, vari necerēt arī uz vietēja bāra pieredzi.

Alternatīva ir meklēt vietējos apkaimes bārus, kuros var izvēlēties kvalitatīvus, taču nelielas izvēles dzērienus(pārsvarā vietējo rumu pudelēs, alu, bezalkoholiskos dzērienus, reti ir iespēja nopirkt tādus kokteiļus kā mojito), cigārus un cigaretes, dažreiz arī nelielas uzkodas. Šāda veida bāri ir lieliska vieta, kur satikt vietējos, kuri, iespējams, kļūs nedaudz atvērtāki un pat patvaļīgi pastāstīs par savu dzīvi, pēc dažiem dzērieniem. Vietējos bārus nav grūti atrast, par spīti tam, ka tiem nav izkārtņu ārpusē. Ir vienkārši jāpajautā kādam, vai arī staigājot pa ielām jāmeklē vienkāršas iestādes – kailas sienas, neona apgaismotas istabas bez jebkādām dekorācijām, vienīgi interjera priekšmeti – bāra lete, daži krēsli un galdi. Sabozies personāls un pēc paskata depresīvi/nogarlaikojušies/piedzērušies klienti, pārsvarā vīrieši. Pretēji uzskatam, ka kubieši ir mūziku un jautrību mīloša nācija, vietējos bāros nenotiek trakulīgas lietas – tie ir klusi, mūzika tiek reti atskaņota(ja tomēr tiek, parasti skan radio, bet nekad dzīvā mūzika) un to šarms ir līdzvērtīgs trešās pasaules valsts dzelzceļa stacijas uzgaidāmajām telpām. Tomēr, tā ir fascinējoša pieredze (īpaši, ja Tu papūlies papļāpāt ar kādu vietējo), un sniedz iespēju izbaudīt uz savas ādas, kāda tad ir vidusmēra kubieša dzīve. Politika ir tēma, kuru labāk neaizskart sarunās ar vietējiem, jo lai ko tu arī teiktu, tu vienmēr paliksi zaudētājos.

autors: Dana Guseva – Bar.lv bārmeņu treniņu centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *