Kura tauta ir vislielākie dzērāji pasaulē? | Bar.lv

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija veica pētījumu par alkohola patēriņa līmeni dažādās pasaules valstīs. Krievija ieguva tikai piekto vietu.

3174140

Saskaņā ar iegūtajiem datiem, visvairāk dzert Lietuvas iedzīvotāji: gada laikā uz vienu personu tiek izlietoti 14 litri alkoholisko dzērienu. Pirmajā pieciniekā ir – austrieši, igauņi, čehi un krievi, no 11 līdz 12 litriem. Vēl viena no Baltijas valstīm, Latvija, bija 13 vietā: aptuveni 10 litri gadā, pamatojoties uz katru pieaugušo. Somija, ar savu ārkārtīgi dārgo alkoholu ir saraksta vidū ar 9 litriem uz iedzīvotāju gadā.

Gandrīz nulles rādītājus ieguva Indonēzija. Šajā, galvenokārt, musulmaņu valstī dzērt nav pieņemts, un pat iegādāties alkoholu ir šeit ir problemātiski. Minimāls alkohola patēriņš ir arī Turcijā, Indijā un Izraēlā, no 1 līdz 3 litriem uz vienu personu gadā.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO) eksperti pārbaudīja datus par alkohola patēriņu 2013. gadā, salīdzinot tos ar statistikas datiem 2000.gadā. Kopumā šajā periodā, lielākā daļa no pasaules valstīm alkohola patēriņš ir samazinājies. Izņēmums bija Lietuva, Polija un Krievija.

Datu analīze parādīja arī to, ka vīrieši ar zemu sociālekonomisko statusu bieži dzer vairāk, nekā tie, kas ir uzkāpuši augstāk pa karjeras kāpnēm. Tikmēr sievietēm ir pretēja tendence. Alkohola tirgus ir ļoti koncentrēts, piemēram, Ungārijā 90% no pārdošanā izlikto alkoholisko dzērienu iegādājās tikai 20% iedzīvotāju, Francijā – 50%.

Pētījuma rezultāti norāda, ka tā ietvaros tika uzskaitīti tikai dzērieni, kurus var iegādāties tirdzniecības centros. Ja statistika ietvertu jebkuru citu mājās saražoto alkoholu, rezultāti varētu atšķirties.

vino2

NATIONAL GEOGRAPHIC 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *