La Tour De Marie restorāns Jelgavā | Bar.lv

La Tour De Marie Franču restorāns „La Tour De Marie” atrodas 8.stāvā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, kurš pieder franču uzņēmējam Bruno Šaperonam. Restorāna darba laiks darba dienās un sestdienā ir no 12:00 lidz 22:00, bet svētdienā no 12:00 līdz 18:00. Šis restorāns ir īpašs ar to, ka atrodas 8. stāvā un ir vienīgais tāda tipa restorāns Jelgavā, kā arī no restorāna logiem paveras skaists skats uz Jelgavas pilsētu un skaisto Lielupi.

Sākotnēji īpašnieks Bruno Šaperons ir bijis ļoti kritisks, un dažas dienas pirms atvēršanās lika nomainīt grīdas segumu virtuvē, jo flīzes esot bijušas pārāk slidenas, lai uz tām varētu veiksmīgi strādāt. Pirms ieejas ir jānopērk vai nu Skatu torņa vai izstāžu zāles ieejas kartes, jo viss tornis ir savienots kopā un staigāšana tikai pa klientu apmaksātajiem stāviem paliek tikai uz sirdsapziņas, jo , ieejot zālē, neviens nepārbauda vai ir nopirkta noteikta biļete. Piemēram, vēstures ekspozīcijas, izstāžu zāle, skatu laukums pieaugušajam izmaksās 1,50 Ls. Uz šo restorānu katrs cilvēks ikdienā nevar aiziet, jo tēja jau maksā 2,50Ls. Ēdienu cenas nav zemākas kā 5 Ls. Porcijas ir ļoti mazas, kā jau frančiem piederas, bet mums, latviešiem, liekas, ka no tāda daudzuma nav iespējams paēst.  Protams, ir sastopami tādi klasiski ēdieni kā coq au vins (vista vīna mērcē). Frančiem ēdienreizes parasti sastāv no uzkodām (salāti), galvenā ēdiena, kas sastāv no gaļas vai zivs un tiek pasniegts ar dažādām piedevām – dārzeņiem, rīsiem, pastu u.t.t., salātiem un siera , un deserta – jogurta, augļiem vai kādas kūciņas, piemēram, gateaux torti. Var klāt pie maltītes nopirkt aperitīvu – glāzīti vermuta vai kādu no attiecīgajām Francijas reģionam raksturīgajiem kokteiļiem vai dzērieniem, piemēram, dienvidos – Pastis – ar anīsa garšu, 40-45%, bet ziemeļos – Kirs. Ieejot restorānā, uzreiz ir pārskatāma visa telpa, jo pati telpa nav ļoti liela, bet ar pakāpienu palīdzību, tā vienā malā ir mazliet augstāka, izskatās uzreiz arī, ka vairāk vietas. Protams, gan logi, gan gaišās krāsas arī vizuāli palielina telpas izskatu. Bet to būtiski samazina akmens sienas, jo sienas izskatās ļoti biezas.
Vienozīmīgi, ja esat Jelgavā iesaku apmeklēt šo restorānu, kurā jūs varēsiet izbaudīt gan 18.gs auru, kas vēljoprojām saglabājusies torņa biezājās sienas, gan bruņinieku atmosfēru.

Oficiālā mājas lapa: http://www.bcconsulting.lv/

Autors: Niks Ezergailis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *