Latvijā pērn par 15% pieaudzis alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju – Bar.lv

Latvijā pērn par 15% pieaudzis alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju

Latvijā pērn par 15% pieaudzis alus patēriņš, sasniedzot 81 litru uz vienu iedzīvotāju, līdz ar to tuvojoties Eiropas valstu rādītājiem,informēja alkohola atlaižu meklētāja “iedzert.com” pārstāvis Aigars Andersons.

“Pērn Latvijā alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju sasniedza 81 litru salīdzinājumā ar 70 litriem 2010.gadā. No tradicionālajām alus cienītāju valstīm Eiropā gan vēl atpaliekam. Čehijā uz vienu iedzīvotāju gadā alus patēriņš, piemēram, ir aptuveni 150 litri, Vācijā – 109 litri, bet Austrijā – 105 litri. Tomēr jāņem vērā, ka Latvijā lielā cieņā ir spirtotie dzērieni, un tikai pēdējos gados šī tendence sāk mainīties,” sacīja Andersons.

Arī portāla meklētāju statistika liecinot, ka arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji sāk meklēt veikalu izdevīgākos piedāvājumus tieši alum – patlaban 20% gadījumu “iedzert.com” meklētājā tiek meklētas alus atlaides.

“Nav šaubu, ka alkohola lietošanas kultūra mainās. Populārāki kļūst vieglāki dzērieni un alus. Stabilas pozīcijas iekarojis vīns, kas jau šogad pēc patēriņa kļūs par otru populārāko alkoholisko dzērienu,” prognozēja Andersons.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2011.gadā patēriņam Latvijā nodoti 16 269 000 dekalitru alus, kas par 4% pārsniedz 2010.gada un par 9% – 2009.gada rādītājus. Tādējādi 2011.gadā vidējais alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju bijis 81 litrs pretstatā 70 litriem 2010.gadā. Igaunijā un Lietuvā alus patēriņš 2011.gadā bija attiecīgi 85 un 83 litri uz iedzīvotāju.

“iedzert.com” ir Latvijā izveidots alkoholisko dzērienu atlaižu meklētājs, kas apkopo Latvijas tirdzniecības vietās un veikalos atrodamos alkoholisko dzērienu akciju piedāvājumus un veic monitoringu Latvijas iedzīvotāju ieradumiem alkohola patēriņa jomā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *