Mamajuana (Mamahuana) – Bar.lv

51RMVfzPu6L._SX300_

Uz mani ļoti lielu, spožu iespaidu atstāja Dominikānas republikas alkoholisks uzlējums uz vietējās zāles. Mani pārsteidza gan tā iedarbība uz organismu tā lietošanas brīdī, kā arī tas, kādas sajūtas ir nākamā rītā pēc veiksmīgas ballītes. Pacentīšos pastāstīt par šīm “zālēm” sīkāk.

Šis brīnišķīgais dzēriens uzbudina, paaugstina tonusu un arī, iespējams, rada halucinācijas.
Veikalos nopērkamajai zālei uz etiķetes uzrakstīts, ka tiek uzlabota seksuālā aktivitāte. Kaut gan paskatoties apkārt var secināt, ka vietējie iedzīvotāji nepārtraukti dejo un ir paaugstinātā gatavībā uz dažādām aktivitātēm, arī seksuālām. Bet atgriezīsimies pie Dominikānas  lepnuma.

mamajuana punta cana
Mamahuana pārdodas gan gatavā veidā (šķidra), gan arī vienkārši – zāle stikla vai papīra iepakojumos. Zāle tiek aplieta ar rumu, graudu spirtu vai portvīnu. Uzlējums stāv dažas dienas, pēc tam pirmā kārta tiek nolieta (izmesta). To nevajadzētu lietot iekšķīgi, bet kāpēc nevajadzētu vēl neviens nevar paskaidrot. Pastāv dažādi viedokļi par to, cik dienas ir jāstāv pirmai kārtai. Krievu diasporas pārstāve Dominikānā apgalvo, ka pirmo reizi zāle jātur šņabī – divas nedēļas, pēc tam izliet. Esmu ļoti uzmanīgs, tāpēc uzreiz aizdomājos, ka no zālēm var pazust labās īpašības. Izturot to tik ilgu laiku pazemināsies tās vērtība. Izlasīju visu kas rakstīts uz dažādu iepakojumu etiķetēm. Ir konkrēti rakstīts 4-5 dienas. Tad kad izlejat (nolejat) pirmo šķidrumu, zālei tiek uzlieta jauna spirta porcija, un tiek pielikts arī ¼ medus. Tādā sastāvā dzēriens tiek izturēts vēl divas nedēļas, pēc tam tas ir gatavs lietošanai.

DSC3827
Mūsdienas:
Pēdējo 50 gadu laikā Dominikānas iedzīvotāji pārvērta Mamahuanu par burvīgu dzērienu, kas kalpo kā zāles gandrīz pret visām slimībām. Šobrīd ir tikai dažās dominikāņu ģimenes, kas specializējas šī nacionālā balzāma pagatavošanā. Tas sastāv no dziedējošām zālēm, garšvielām, eksotisku koku lapām un kātiem, kuri tiek samaisīti ar medu, melasi, citronu sulu, vīnu un rumu.

Vēsture:
Nosaukums “Mamahuana” ir cēlies no spāņu portvīna nosaukuma Mamajuana, kurš tika ievests Dominikānā 17.gadsimtā. Šī portvīna pudelei bija plats kakliņš, tas nozīmē, ka pudeli varēja izmantot mājas uzlējuma pagatavošanai. Priekš tūristiem ir izdomāta leģenda, ka “Mamajuana” – ir viagra. Ja to lieto ar mēru tad tas ir ideāls līdzeklis kuņģa un nervu sistēmas darbības uzlabošanai.

Kā gatavot “Mamajuanu”

Nepieciešama pudele ar platu kakliņu, es izmantoju pudeli ar osiņu no ruma Brugal. Uzpildu pudeli ar sauso maisījumu, trīs dažādu veidu (var būt pat vairāk). Man patīk uzlējums ar Brazīlijas riekstu koka lapām un mizu. Tālāk nepieciešams uzliet šim maisījumam sausu sarkanvīnu (es pērku vislētāko), pēc 7 dienām vīnu izleju. Pudelē ieleju rumu ar medu vai šņabi ar medu. Proporciju katrs izvēlas savai gaumei, ja patīk salds tad vairāk pievieno medu. Es gatavoju vienu pudeli ar rumu, bet otru ar šņabi. Jaukt nedrīkst.

Izplatīšana:
Diemžēl Dominikānas republika neizplata savu dzērienu ārpus valsts robežām. Viņi uzskata to par savu lepnumu un gatavā veidā to iegādāties var tikai Dominikānā. Bet caur internetu var pasūtīt ingredientus (zālīti) un pamēģināt pagatavot to pašiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *