Mežotnes pilī atvērts krodziņš “Ceļotājs” – Bar.lv

Mežotnes pilī atvērts krodziņš “Ceļotājs”

Vakar Mežotnes pilī tika atvērts jauns krodziņš “Ceļotājs”, informēja Mežotnes pils pārstāve Ilze Djačuka. Viņa skaidroja, ka krodziņš iekārtots Mežotnes pils noslēpumainajās Velvju zālēs, kur katrai zālei ir savs nosaukums, savs iekārtojums un savs stāsts.

Pirmā zāle veltīta un iekārtota par godu pils pārvaldniekam Līvenam, kas esot bijis īstens ceļotājs, cik nu tais laikos tas bijis iespējams, un zinātkārs, gribējis zināt par visu, kas notiek plašajā pasaulē, tāpēc arī šai zālē iekārtots grāmatu plaukts jaukai un omulīgai lasīšanai, klāstīja Djačuka.

Mežotnes pils pētnieki ir atraduši arī Līvena dzimtas ģerboni, kuru pēc šabloniem uzzīmēs uz sienas. Šajā zālē būs arī bērnu stūrītis, kur rotaļlietas tiks ieliktas pils lādē.

Otrā zāle veltīta Mežotnes pilskalnam. Šī zāle varētu ieinteresēt ceļotājus, kurus aizrauj iespēja ceļot laikā un telpā, aplūkojot izrakteņus, iedziļināties arheoloģijā. Zāle iekārtota tam laikam raksturīgā stilā, izvietotas fotogrāfijas par pilskalnu.

Trešā zāle veltīta parkam, jo tās logi paver brīnišķīgu skatu uz pils ainavu parku. Kurš gan ceļotājs var atteiksies no tādas iespējas baudīt pils parka ainavas gan klātienē, izstaigājot to, gan pa logu, ieturot brangas pusdienas. Lai turpinātu gleznainā dabas parka noskaņas, pils dārznieki ir parūpējušies, lai šai krodziņa zālē būtu dzīvie augi, kas rada īpašu noskaņu, skaidroja Djačuka.

Krodziņā “Ceļotājs” būs iespējams nobaudīt dažādus gardus dzērienus un ēdienus, tostarp miežu, zīļu vai burkānu kafiju un īstu putraimdesu. Krodziņš “Ceļotājs” iekārtots, domājot par ģimenēm ar bērniem, pauda Djačuka.

Jānis Stundiņš
LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *