“Oktoberfest” sasniegts jauns alus patēriņa rekords – Bar.lv

Noslēdzoties pasaulslavenajam Minhenes alus festivālam “Oktoberfest”, organizatori paziņojuši par rekordlielu alus patēriņu.
Festivāla laikā aptuveni 6,9 miljoni apmeklētāju no visas pasaules izdzēruši 7,5 miljonus litru alus, kaut gan arī tā cena šogad bija rekordaugsta – deviņus eiro (6,3 lati) par litru.
Pērn festivālā aptuveni 6,4 miljoni apmeklētāji izdzēra septiņus miljonus litru alus.
Neskaitot alu, apmeklētāji arī notiesājuši 118 vēršus, 53 teļus un vairākus tūkstošus vistu.
Apmeklētāju skaits bija ievērojami lielāks, arī pateicoties labajiem laikapstākļiem, kas radīja īpaši labu atmosfēru un augstu pieprasījumu pēc bezalkoholiskajiem dzērieniem, atzina pasākuma organizētāji.
Savukārt Minhenes policijai šis gads pagāja mierīgāk – tā saņēma 2175 izsaukumus, kas bija par 100 mazāk nekā pērn.
Šogad bijis arī mazāk incidentu, kuros apmeklētāji pret citu galvām centušies sasist stikla kausus, un mazāk cilvēku piedzērušies līdz bezsamaņai.
“Laimīgā kārtā pieaugošā tendence uzbrukt ar alus kausiem šogad neturpinājās,” teikts policijas ziņojumā par festivāla norisi.
Šogad tika svinēta alus festivāla 201 gada jubileja, bet praktiski tas ir tikai 178.šāda veida pasākums, jo savulaik festivāls ticis atcelts divu holeras epidēmiju dēļ, Pirmā un Otrā pasaules kara laikā, kā arī ekonomisko un politisko krīžu brīžos.
“Oktoberfest” noslēdzoties, tā norises vietā palikušas daudzas nozaudētas lietas, sākot no apakšveļas un beidzot ar astoņus centimetrus garu dzīvu sienāzi.
“Oktoberfest” pazudušo un atrasto lietu birojā nonākuši tūkstošiem priekšmetu, un visi, kuriem šķiet, ka festivāla laikā ir ko pazaudējuši, tiek aicināti piezvanīt vai atnākt uz biroju un noskaidrot, vai atrasto lietu kaudzē nav arī viņu mantu.
Ja daudzo nozaudēto identifikācijas karšu un teju 400 mobilo telefonu īpašniekus ir salīdzinoši viegli noskaidrot, tad milzu sienāža gadījumā var vienīgi cerēt, ka viņa īpašnieks pats pieteiksies pazudušo un atrasto lietu birojā.
Tomēr atbildīgās personas dara visu iespējamo, lai noskaidrotu nozaudēto lietu īpašniekus, tostarp pārmeklē atrasto maku saturu, pēta mobilo telefonu SIM kartes un citus priekšmetus, kas varētu ļaut identificēt to saimniekus.
Šogad starp interesantākajām atrastajām mantām ir vikingu bruņucepures imitācija, megafons, zobu protēzes un jau minētais sienāzis.
Pasākuma apmeklētāji nozaudējuši arī kruķus, invalīdu ratiņkrēslus, 400 pārus atslēgu un aptuveni tikpat daudz somiņu.
Līdz janvārim apmeklētājiem būs iespējams atgūt savas mantas, sazinoties ar festivāla organizatoriem, pēc tam atrastie priekšmeti tiks atdoti prom vai izmesti.

avots: nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *