Paddy Whelan’s – Īrijas nostūris Rīgas sirdī – Bar.lv

Grēcinieku iela 4 jau 17 gadus ir vieta, kur veiksmīgi darbojas pirmais īru pabs Rīgā – Paddy Whelan’s. Atceroties, ka vēl pirms apmēram gada savas durvis vēra ciet angļu krogs Albert’s pub, jāsecina, ka Paddy Whelan’s, gadiem ritot, nezaudē savu šarmu. Brīvdienās krogs vienmēr ir parpildīts, neskatoties uz tādiem konkurentiem kā Victory pub, spēcīgu jaunpienācēju Donegan’s un citām līdzīgām iestādēm.

Krogu dibināja kāds Austrālijā dzivojošais latvietis Valdis Bērziņš un viņa sieva Džūlija Bērziņa, austrāliete ar īru saknēm. Vārds Paddy Whelan’s tika dots pabam par godu Džūlijas vectēvam, kura greznais portrets lepni izrotā krogu. Remonta darbiem krogā pāris nolīga meistarus no Īrijas, bet darbam bārā – bārmeņus no Īrijas. Jāpiebilst, ka latviešu-austrāliešu pāris vairs nav kroga īpašnieki, taču viņu ieguldījums paliks jūtams vēl ilgus gadus.

Paddy Whelan’s ārēja fasāde ir tumši sarkanajā krasā, ar lieliem logiem. Interjerā saskatāms klasiskā īru kroga un sporta bāra sajaukums ar klasicisma pieskaņu griestu rotājumos. Krogs ir izvietots divos stāvos. Pirmais stāvs ir daudz trokšņaināks, un te ir gan mīkstie dīvāni, gan koka galdi un krēsli. Pirmā stāva sienas rotā dažādas neliela izmēra bildes, kurās attēloti dažādi veclaicīgi Īrijas skati un personības. Ienākot nevar arī nepamanīt vairākus TV ekrānus, kuri visbiežāk translē futbola spēles. Otrais stāvs parasti piedāva pasēdēšanu nedaudz klusākā un ramākā noskaņā. Te zāle ir pārdalīta 4 daļās, sienas rotā dažādi aizstikloti un ierāmēti zināmu futbolistu formas krekliņi, un sienas ir tumši sarkanā krāsā.

Dzērienkarte noteikti priecēs alus cienītājus. Šeit var atrast tadicionālo īru Guiness (Ls 3,00 par pinti) un Wexford Irish Cream Ale (Ls 2,30 par pinti), beļģu Leffe (Ls 2,40 par pinti) un citas pasaulē pazīstamas alus markas. Nav piemirsts arī par vietējiem ražotājiem, un šeit var nobaudīt Bauskas Light (Ls 2,00 par 0,5L) un Užavas (Ls 2,30 par 0,5L). Ir pieejami arī dažādi alus kokteiļi – sidrs ar Guiness (Ls 3,50), šampanietis ar Guiness (Ls 3,50), Lager alus ar spraitu (Ls 2,00) un citi. Īru krogs nevarētu pastāvēt bez plašas viskiju izvēles, un šeit to ir vismaz 20 dažādu veidu. Bārā ir arī pasaules pazīstamās konjaka, vodkas, tekilas, ruma, vermutu un liķieru markas. Pieejami baltvīni un sarkanvīni no Francijas, Itālijas, Spānijas un Austrālijas (Ls 3,95 par 250ml).

Jāsaka, ka klasiskie kokteiļi šeit nav īpaši populāri, vismaz dzērienkarte tos nepiedāvā, taču aukstajā ziemas laikā var sasildīties, iemalkojot Irish coffee (Ls 3,30), groku no ruma, tējas, sīrupa un augļiem (Ls 2,70) un glintveinu (Ls 2,75). Uz galda maliņas pamanīju lapiņu statīvā, kas izrādījās ir Dāmu dzērienkarte, kas piedāvā vēl dažus kokteiļus, kuri netika iekļauti standarta dzērienkartē. Lapiņa pavēstīja, ka no 18:00 līdz darba laika beigām dāmas kokteiļus var iegādāties ar atlaidi – Tequila Sunrise (Ls 1,70), Cuba Libre (Ls 1,70) un citi tautā zināmi savienojumi par salīdzinoši zemām cenām.

Īru krogs piedāvā dažādus ASV un Britu salās iecienītos ēdienus. Šeit atradīsiet tradicionālo Burgeru ar frī kartupeļiem (Ls 4,45), īru sautējumu ar jēra gaļu un dārzeņiem (Ls 5,95), ceptas olas ar bekonu un tostermaizi (Ls 4,95), kā arī citus līdzigus ēdienus. Šeit ir iespēja iepazīties ar tādiem ēdieniem un dzērieniem kā lassi – indiešu deserta dzēriens, kas pagatavots no salda krējuma un jogurta (Ls 1,50), vistas hariali kebabu ar spinātos marinētu vistas gaļu, piparmētru, zaļiem čili pipariem un indiešu garšvielām (Ls 7,95), kā arī daudziem citiem indiešu nacionālajiem ēdieniem. Krogā ir arī plaša zupu, salātu un alus uzkodu izvēle.

Mierīgajās dienas stundās var dzirdēt nacionālo īru mūziku, taču brīvdienu vakaros populāros mūsdienu hītus. Piektdienu un sestdienu vakari šeit oficiāli ir karaoke vakari, savukārt ceturtdienās Latvijas Darts Organizācija krogā rīko brīvās Darts sacensības. Nereti šeit uzstājas dažādi ceļojošie mākslinieki un grupas. Taču kroga populārākā izklaide ir dažādu sporta veidu translācijas. Bez šaubām, futbola spēļu translācijas šeit ir vispopulārākās, un apmeklētājiem ir iespēja redzēt dažādu valstu futbola līgu spēles.

Lielākā daļa apmeklētāju ir ārzemju viesi. Visvairāk ieturēt ballīti Paddy Whelan’s patīk tūristiem no Lielbritānijas, Īrijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Vācijas. Apkalpojošais personāls (pārsvarā sievietes) šeit ir ļoti draudzīgs un, protams, angliski runājošs. Neskatoties uz to, ka viesi pārsvarā ir no ārzemēm, cenas šeit nav pārāk augstas, salīdzinot ar citām tūristu iecienītām vietām. Iespējams, ka šī nav īstā vieta, kur pavadīt romantisku vakaru ar mīļoto cilvēku, taču noteikti vieta, kur var iegriezties kopā ar draugiem un iemalkot alus pinti.

Просмотреть Latvia, Riga bars & restaurant на карте большего размера

autors: Artūrs Haritonenko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *