Par nozari un diviem Latvijas bāriem – Bar.lv

No 1992-2006 g. gandrīz divas reizes bija pieaudzis restorānu, ēdnīcu un bāru skaits. 2006. gadā uz katriem 10 000 iedzīvotājiem bija vidēji 18 dažādi ēdināšanas uzņēmumi (1992. gadā – tikai 9). 2007. gadā Latvijā darbojās 2746 restorāni, kafejnīcas un ēdnīcas, 947 bāri un 517 slēgta tipa ēdnīcas. Tomēr pēdējo gadu laikā šiem skaitļiem ir tendence, samazināties. Respektīvi, dažādu iemeslu dēļ uzņēmumi tiek pasludināti par maksāt nespējīgiem!

Pašā Vecrīgas sirdī- Doma laukumā, Tirgoņu ielā 4 apmeklētājus reiz priecēja restorāns „Hospitālis”, kur apmeklētājs varēja nokļūt neparastas „slimnīcas” atmosfērā. Restorāna vizualā noformējuma un atmosfēras radīšanai, ļoti palīdzēja Medicīnas muzejs, ziedojot dažādu padomju laika medicīnas aparatūru, kas tika restaurēta. Restorāna konceptuālā ideja piederēja Rīgas vadošās ārstniecības iestādes- Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājam Mārim Rēvaldam. Ja tematiskie restorāni dažkārt rada šaubas par vienotu stila izjūtu, tad „Hospitālī” tika ieturēts līdzsvars starp pašironisku ārstu melno humoru un augstākās klases restorānu no interjera līdz pat starptautiskai ēdienkartei. Tomēr lai cik nopietni tika piestrādāts pie restorāna koncepta un atmosfēras izveides, restorāna dzīve nebija ilga! Manuprāt galvenā neveiksme ir meklējama tieši pašā uzņēmuma konceptā, un straujajā ekanomikas lejupslīdē, neilgi pēc restorāna atvēršanas. Apmeklētāju piesaistīšanai parasti tiek veidota atmosfēra kurā ir patīkami uzturēties. Siltas patīkamas krāsas interjērā, mierīga nepiespiesta atmosfēra, un dažādi citi kritēriji var tikt ņemti vērā veidojot restorānu. Manuprāt ēšana un slimnīca neiet īsti kopā, nespēju atcerēties nevienu reizi kad atrodoties slimnīcā man būtu sagribējies ēst. Tad šis varētu būt galvenais restorāna neveiksmes cēlonis. Veiksmīgā ideja un koncepts palīdzēja restorānam iegūt plašu sabiedrības uzmanību, tomēr pie zobārsta uz vakariņām iet nevienam negribējās!
Rīgā šobrīd darbojas vairāki tematiskie restorāni un bāri. Pārsvarā tie tiek veidoti par pamatu ņemot kādu nacionālo virtuvju vai interjēra bāzi. Tomēr ir iespējams atrast arī kautko pavisam neparastu un neikdienišķu! Dodoties cauri vecrīgai ir iespējams nokļūt vairākus gadsimtus senā vēsturē! Šo neparasto ideju piedāvā restorāns „Rozengrāls”. Restorāns atrodas Rozena ielā 1. Restorāns veidots par pamatu ņemot viduslaiku vizuālo tēlu. Nokļūstot restorānā jav pirmajā pirklī pārņem savādas sajūtas, pirmie soļi restorānā jav rada sajūtu par nokļūšanu pavisam citā laikā. Laipnais personāls, kas tērpies autentiskos viduslaiku tērpos un viduslaikiem atbilstošā ēka, un pagrabs aizved apmeklētājus tālā ceļojumā tepat Rīgas sirdī! Šis restorāns manuprāt ir idejiski ļoti veiksmīgs, un par to liecina arī fakts, ka tas vēl atrodas tur pat kur sākotnēji! Neskatoties uz šā brīža ekanomisko situāciju restorāns ir spējīgs apkalpot tik daudz apmeklētāju cik nepieciešams lai uzturētu restorāna plašās telpas pašā Vecrīgas centrā!

Autors: Robijs Trankalis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *