Pasaules kokteiļu diena | Bar.lv

13. maijs ir pasaules kokteiļu diena un pēdējā diena pasaules kokteiļu nedēļā. Šī diena iezīmē pirmo reģistrāciju vārdam ‘’kokteilis’’ (stimulējošs šķidrums, kas sastāv no jebkura alkohola, cukura, ūdens un bittera) jau kopš 1806 gada. Kokteiļi, protams, bijuši jau ilgāku laiku pirms šī vārda izcelšanās. Ir daudzas šī vārda radīšanās varbūtības.

Ir skaidrs, ka daudzi kokteiļi, kuri radīti 20.gs pēdējā pusē nav ievērojuši šo formulu, pārāk daudz bija vienkārši par saldu, tomēr tie attīstījās tālāk un radīja garšas līdzsvaru mūsu kokteiļos. Šī 1806 gada definīcija ir līdzīga pamatnoteikumiem, kad mūsdienu bārmeņi izstrādā ideja par jaunu kokteili.

Agrāk kokteiļi tika nosaukti par godu filmu zvaigznēm, šī ir tradīcija kas turpinās. Slaveni vārdi un īpaši gadījumi veljoprojām rada nozīmi mūsdienu kokteiļu pasaulē. Par piemēru var minēt nesenās karaļnama kāzas. ‘’Beefeater’’ izveidoja karalisko punšu un nosauca to par ‘’Windsor-Middleton’’, kura sastāvā ir džina maisījums ar granātābolu sulu.

20.gs. beigās kokteiļi kļuva aizvien krāsaināki un eksotiskāki un to pārdošanas metodes kļuva aizvien efektīvākas. Spēcīgi polinēziešu dzērieni, pirmo reizi kļuva populāri 1930. Gadā, kad tie piedāvāja izvairīties no depresijas, bet to lielākais uzplaukums bija pēc otrā pasaules kara.

Šo dienu svin amerikas muzejā- ‘’The museum of the american cocktail’’. Šī muzeja apmeklējums maksā 25$, kas aptuveni ir 12,5LS. Mājaslapa: http://www.museumoftheamericancocktail.org

Šinī dienā tiek baudīti vieni no pirmajiem pasaules kokteiļiem, kuri mūsdienās arī ir slaveni, kā arī tiek degustētas pašas jaunākās kokteiļu receptes. Tiek baudīti tikai paši labākie dzērieni, kurus pagatavo pasaules augstāko bārmeņu elite, kuri ir profesionāļi savā jomā daudzus gadus. Uz šiem svētkiem ierodas arī filmu zvaigznes, politiķi, labākie pasaules sportisti, mūziķi, mākslinieki, utt. Kokteiļu cenas ir ļoti dažādas, tos var atļauties vairums publikas, bet tiek gatavoti arī īpaši dārgi kokteiļi, kuru summa ir rakstāma ar trīs, četru un pat piecu ciparu skaitļiem. Paši dārgākie kokteiļi tiek pagatavoti no retiem eksotiskiem augļiem, eksluzīvām un neparastām sastāvdaļām no pasaules labākajiem konjakiem, viskijiem, rumiem. Dekorācijās tiek izmantoti dārgakmeņi- kristāli, briljanti un citas augstas klases rotaslietas. Ir kokteiļi, kuru dekorācijā tiek izmantoti gredzeni, piemēram, izdzerot kokteili glāzes apakšā atrodas baltā dimanta gredzens, šāda kokteiļa cena 35000$. Par piemēru var minēt arī slaveno kokteili Dry Martini, kur olīves vietā tiek izmantots dimants.

autors: bārmenis Deins Klūga (Bar.lv bārmeņu treniņu centrs)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *