Pasaules ledus bāri – Bar.lv

ice b

Ledus bāri galvenokārt ir izveidoti no ledus un tie reizēm ir sasaistīti kopā ar ledus viesnīcām. Šie bāri parasti satur ledus skulptūras un citus elementus, un tiek turēti zemā temperatūrā, parasti ap -5 ° C, lai kavētu ledus kušanu. Šie bāri ir arī hermētiski noslēgti, lai saglabātu šo temperatūru tur, kur tai arī vajadzetu būt. Gan sienas, gan sēdvietas, galdi, bārs un dažreiz pat glāzes tiek izgatavotas no ledus. Šādos bāros populārākie dzērieni ir ledus auksta degvīna šoti, vai kokteiļi, kuru sastāvā ir degvīns ar ogu biezeni. Mūsdienās ledus bāri bieži tiek uzskatīti kā tūrisma galamērķi, kas piesaista interesentus. Apmeklētāji šeit uzturās tikai noteiktu laiku. Viņiem pirms došanās iekšā tiek izsniegti mēteļi, zābaki, cepures un cimdi. Ieteicamais uzturēšanās laiks šādos bāros ir ap 40 minūtēm. Tieši tāpēc arī bāra personālam šeit darbs ir ar ierobežotu laika maiņu. Lai gan ledus bāri parasti atrodas tādās vietās, kur arī klimats ir vēsāks, tie tomēr mūsdienās ir ieguvuši lielu popularitāti visā pasaulē, ieskaitot arī vietas, kurās ir krietni siltāks klimats. Tagad ledus bāri atrodās arī tādās vietās, kā Las Vegasa, Dubaja un Mumbaja. Vēsākās vietās, tādās kā Zviedrija, daži ledus bāri ir tikai sezonāli. Šādi bāri ir celti no ledus, kas šajā teritorijā tiek savākts ziemas sākumā un tiek atstāts kušanai pavasarī.

Ledus bārs, kas atrodas Orlando, ASV, ir pirmais un lielākais pastāvīgais ledus bārs Amerikā. Ledus skulptūras ir veidojis meistars Bils Videns (Bill Whidden), kurš ir ieguvis apbalvojumus gan internacionālajās ledus grebšanas olimpiskajās spēlēs, gan arī pasaules lielākajā ledus festivālā.

ice

Šis bārs ir izveidots no vairāk kā 50 tonnām ledu, un tā interjērs sastāv no kristāla pils ar troni, kamīnu, dīvānu un krēsliem, kas viss ir izveidots izsmalcinātā dizainā. Kokteiļi tiek pasniegti glāzēs, kuras ir speciāli gatavotas no tīra ledus, un tām ir īpašs dizains. Cena par šādu pieredzi ir 35 ASV dolāri. Bāra mājaslapa: http://www.icebarorlando.com/

ABSOLUT ledus bārs Stokholmā bija pasaules pirmais pastāvīgais ledus bārs, kurš tika atvērts 2002. gadā. Bāra interjērs, tajā skaitā arī glāzes, kuras tiek pasniegtas klientiem, ir veidotas pilnībā no ledus, kas nācis no Torne upes Zviedrijas ziemeļos. Ne par velti šim bāram ir veltīta frāze “on the rocks”, jo dzērieni tiek pasniegti plaukstas lieluma izgrebtos ledus kubos, kuri tiek novietoti arī uz bāra letes, kas veidota no lieliem ledus blokiem.

New Picture

 

Bārā kopā var tikt apkalpoti 60 klienti. Ieejas maksa ir 20 eiro vienai personai un tajā tiek iekļauts pirmais dzēriens, kurš tiek arī pasniegts ledus glāzē. Šī pieredze ilgst 40 minūtes, jo visu cauru gadu šajā bārā tiek uzturēta viena temperatūra -5° C. Viss bārs tiek pārbūvēts reizi sešos mēnešos. Par 532 eiro, ir iespēja arī rīkot šajā bārā kāzu svinības, kurā tiks nodrošināta telpa 60 viesiem, kā arī kāzu viesmīļi, dzērieni kāzu pārim, dekorācijas, kā arī dāvana no ledus bāra – 2 glāzes no Ice Hotel Crystal kolekcijas. Bārs piedāvā arī tādu aktivitāti klientiem, kā ledus skluptūru grebšana. Šī aktivitāte notiek 20-60 cilvēku grupai, kurā katrs var sacensties savā starpā un noskaidrot, kam ir vislielākais talants. Šo aktivitāti vada profesionāli ledus mākslinieki no ICEHOTEL.
Bāra mājaslapa: http://www.icebarstockholm.se/

New Picture (1)New Picture
Pirmais Melburnas ledus bārs The Chill On, kas atrodas Austrālijā, sniedz iespēju apmeklētajiem izbaudīt kokteiļus mazliet vēsākā temperatūrā nekā citos ledus bāros, un tā ir -10° C grādi. Šajā bārā, lai izveidotu dažādas skulptūras, krēslus un dīvānus, tika izmantots vairāk nekā 30 tonnas ledus. Izveidotas dīvāns vien sver 4 tonnas. Maksa par iespēju šeit nobaudīt dzērienus ir par 30 minūšu vizīti un tā ir atkarīga no klienta izvēlētā pakalpojuma – $30 ir par standarta ieeju, kurā iekļauts 1 kokteilis. Par $40 ir iespēja iegādāties deluxe ieeju, kurā iekļauts kokteilis un šots. Par $50 var iegādāties Premium ieeju, kurā iekļauts gan kokteilis, gan šots, gan arī izprintēts foto. Šajā bārā ir arī pieejama ieeja bērniem laika posmā no 10:00-18:30 un tā maksā $15 un cenā iekļauts tropisks bezalkoholisks kokteilis. Bārā apmeklētajs sēž speciālās sēdvietās, kas pārklātas ar ķengura ādu. Bāra mājaslapa: http://www.chillon.com.au/

IceNew Picture (3)

Autors: Simona Auziņa

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *