Pasaules rekordi, kuros izmantots alus – Bar.lv

Alus vēsture ir ļoti interesanta, un rekordi Pasaulē ar tā palīdzību tiek uzstādīti jau sen. Tie ir ļoti dažādi, sākot ar pašu pudeļu izmantošanu, piemēram, dažādām kolekcijām, statujām un beidzot ar laiku, kādā alus tiek izdzerts no dažāda tilpuma alus kausiem. Meklējot informāciju par dažādiem rekordiem, atradu informāciju par interesantiem rekordiem, kas uzstādīti ar alus palīdzību Pasaulē.

Litrs alus – 0,18 sekundēs:

Mūsdienās alus dzeršana ar taisnās rīkles palīdzību nav retums, alus cienītāji ir sasnieguši dažādas laika iedaļas, dzerot alu uz ātrumu, taču, Pasaulē ir kāds vīrietis, kurš var izdzert veselu litru alu mazāk kā sekundē. Šo vīrieti sauc Stīvens Petrosino, viņš nāk no Pensilvānijas štata ASV. Šis cilvēks ar alus dzeršanu uz laiku nodarbojas jau vairāk kā 10 gadus un ir izmēģinājis visdažādākos alus dzeršanas paņēmienus. Pēc informācijas, kas rakstīta Ginesa rekordu grāmatā, šis vīrietis 1977. gadā litru alu izdzēra 1,3 sekundēs, labojot kāda vīrieša rekordu, kas tika uzstādīts Anglijā un tās bija 2,3 sekundes. Esošo savu rekordu vīrietis uzstādīja 2003. gada decembrī, kur litru alus izdzēra 0,18 sekundēs.

Pasaulē stiprākais alus, kura alkohola stiprums ir 60%:

Pasaulē ir dažādi alus veidi, taču pārsvarā alus stiprums ir mazāks par 10%. Šis rekords ir sasniegts tāpēc, ka alus stiprums ir sasniedzis 60% alkohola. Šis alus ir izgatavots Holandē. Tā nosaukums ir „Start the Future” un cena 30 mārciņas par 300ml pudeli. Iepriekšējais pasaules rekords piederējis skotu alus darītavai „BrewDog”, kas 55% stipro alu „The End of History” pildīja pudelēs, kuras tika ieliktas beigtu dzīvnieku izbāzeņos. Šis rekords man šķiet interesants ar to, ka parasti šāda stipruma alu neizgatavo, jo tas nav iedzerams, taču šis alus ir pieprasīts un cilvēki ir gatavi par to maksāt naudu, lai nogaršotu.

”The End of History” beer

”The End of History” beer

„Start the Future” beer

„Start the Future” beer

 

21 alus kauss un noieti 40 metri:

Šis rekords tika uzstādīts 2010.gadā Vācijā, kura uzstādītājs ir kāds vācietis Olivers Strumferds. Šis vīrietis bez paplāšu un citu palīgierīču palīdzības nogāja 40 metru lielu attālumu, nesot 21 alus kausu. Iepriekšējais rekords tika uzstādīts līdzīgi, taču tajā bija izmantoti tikai 20 alus kausi, bet distance bija tāda pati un nepārsniedza 40 metrus. Manuprāt, šāda trika veikšana prasa lielu līdzsvara nepieciešamību un spēju noturēt smagos alus kausus tā, lai varētu paiet un tie nonokristu.

Autors: Māris Krūza

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *