Pateicoties “sala” atlaidei, “Valmiermuižas alus” par 30% palielina pārdošanas apjomus | Bar.lv

Pateicoties “sala” atlaidei, “Valmiermuižas alus” par 30% palielina pārdošanas apjomus

Pateicoties īpašajai akcijai, kuras laikā alus tiek pārdots ar tik lielu atlaidi, cik stiprs ir sals, alus ražotājs AS “Valmiermuižas alus” triju dienu laikā palielinājis pārdošanas apjomus par apmēram 30%, atzina alusdarītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

“Cik mīnus grādu rāda pie veikala durvīm ārpusē piestiprinātais termometrs, tik lielu atlaidi dodam. Šorīt veikala atvēršanas brīdī Valmierā bija mīnus 22 grādi, bet Rīgā – mīnus 15, tātad attiecīgo atlaidi var saņemt abos veikalos gan Valmierā, gan Rīgā. Kopš piektdienas, kad sākām akciju, cilvēku pieplūdums ir acīmredzams, un populārākais pirkums ir četrpakas iepakojums. Aprēķinus veiksim tuvākajās dienās, tomēr skaidrs, ka pārdošanas apjomi būs pieauguši par apmēram 30%,” sacīja Ruņģis.

Jautāts, kas bijis akcijas idejas autors, viņš norādīja, ka tas esot komandas darba rezultāts.

“Ideja radās ceturtdien, kad nedēļas nogalei solīja aukstuma pastiprināšanos. Alus gan nav pats atraktīvākais ziemas dzēriens, tomēr sapulcē kopīgi izlēmām, ka radošs varētu būt tā pārdošanas veids. Iespējams, ka kaut ko līdzīgu pircēji sagaidīs arī turpmākajās nedēļās, savukārt vasarā plānojam līdzīgā veidā rīkot akcijas sakarā ar karstuma iestāšanos,” atzina Ruņģis.

Kā ziņots, nolūkā ražot pircēju pieprasīto tumšo alu visa gada garumā, nevis tikai vasaras sezonā alus darītava “Valmiermuižas alus” pērn gada nogalē sāka investīciju projektu viena miljona eiro jeb 700 000 latu apmērā. 2010.gada ziemas sezonā alus darītava izbrūvējusi 11 432 litrus tumšā alus. 2011.gadā tika izbrūvēti 26 950 litri alus, savukārt šoziem plānots saražot 45 000 litru tumšā alus. Tikmēr nākamgad, pēc investīciju apguves, plānots izbrūvēt 100 000 litru tumšā alus.

Kā norādīja Ruņģis, kopumā pieprasījums pēc tumšā alus ziemas sezonā audzis par 67%, kā arī turpmāk šis zīmols ir alus darītavas izaugsmes galvenais potenciāls.

Kā vēstīts, “Valmiermuižas alus” īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. 60% fonda daļu pieder Ruņģim, bet 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG) un 16% – Austrijas uzņēmumam “Alcor”.

“Valmiermuižas alus” darītavas apgrozījums 2011.gadā bija 915 256 lati, kas par 55% pārsniedz apgrozījumu 2010.gadā. Uzņēmums 2011.gadā strādājis ar 127 261 lata peļņu salīdzinājumā 6155 latu peļņu 2010.gadā.

“Valmiermuižas alus” alus darītava ekspluatācijā nodota 2008.gada rudenī, bet alus realizāciju uzņēmums sāka 2009.gada martā, jaunās ražotnes, alus receptes un dizaina izstrādē ieguldot 2,5 miljonus latu.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *