Pētījums: 63% Latvijas iedzīvotāju dienā neizdzer ieteicamos vairāk nekā 1,5 litrus ūdens – Bar.lv

Pētījums: 63% Latvijas iedzīvotāju dienā neizdzer ieteicamos vairāk nekā 1,5 litrus ūdens

Vairāk nekā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā neuzņem pietiekamu ūdens daudzumu, tādējādi pakļaujot sevi dažādiem veselības riskiem, liecina dzeramā ūdens zīmola “Vichy” martā veiktais pētījums.

Noskaidrojot iedzīvotāju ūdens dzeršanas paradumus, atklājies, ka kopumā cilvēki ikdienā neuzņem nepieciešamo ūdens daudzumu. Vairāk nekā puse jeb 63% respondentu dienā izdzer mazāk par 1,5 litriem ūdens, tostarp 8% – mazāk nekā 0,5 litrus ūdens. Tikai aptuveni trešdaļa dienas laikā izdzer ieteicamo ūdens daudzumu.

“Aptaujas dati rāda neiepriecinošu tendenci – iedzīvotāji dienas laikā neizdzer pietiekami daudz ūdens un tādējādi pakļauj savu organismu dehidratizācijai un dažādām saslimšanām. Ūdens trūkums var izraisīt ne tikai slāpes, bet arī nogurumu, koncentrēšanās trūkumu, atmiņas traucējumus, galvassāpes, izsalkumu un ādas bojājumus. Dienā jāuzņem 2,5 litri šķidruma, no tiem viens litrs ar pārtiku, bet vairāk nekā 1,5 litri – ūdens veidā,” norādīja Latvijas Diētas ārstu asociācijas prezidents Andis Brēmanis.

No tiem aptaujas dalībniekiem, kuri atbildējuši, ka dienā izdzer mazāk par 0,5 litriem ūdens, lielākais īpatsvars ir jauniešu vidū vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Līdz vienam litram dienā izdzer 34% jauniešu, 16% – līdz 0,5 litriem, bet 18% – no 0,6 līdz vienam litram. Savukārt 35% jauniešu dienā izdzer no 1,1 līdz 1,5 litriem ūdens. Vairāk par pusotru litru ūdens dienā izdzer vien 31% aptaujāto jauniešu.

“Lai gan 44% jauniešu uzskata, ka ikdienā ūdeni dzer pietiekamā apjomā, realitātē optimālo ūdens daudzumu izdzer vien 31% aptaujāto jauniešu,” norāda “Vichy” ražotāja alus darītavas AS “Aldaris” komunikāciju direktore Laura Krastiņa.

Lai veicinātu skolēnos pareizus ūdens dzeršanas paradumus, kopā ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju izstrādāts lekciju cikls, ar kuru aprīlī un maijā “Vichy” zīmola pārstāvji dosies uz Latvijas skolām.

Pētījums veikts, pamatojoties arī uz 2011.gadā Veselības ministrijā parakstīto sadarbības memorandu starp Latvijas Pārtikas uzņēmēju federāciju un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociāciju, kurā paredzēts uzņēmumu atbalsts ministrijas veiktajiem pasākumiem bērnu veselības uzlabošanā un sabiedrības izglītošanā par sabalansētu uzturu un aktīvu dzīvesveidu. Lai īstenotu izglītojošos pasākumus, vispirms tika nolemts noskaidrot patieso situāciju ūdens patēriņa ziņā.

Pētījumu pēc AS “Aldaris” pasūtījuma šī gada martā veica kompānija “Omnicom Media Group”, aptaujājot 992 respondentus visā Latvijā.

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *