Populārākais alkohols Latvijā pērn - kokteilis “Cēsu Džons”; iecienītākais alus - “Apinītis stiprais” | Bar.lv

Populārākais alkohols Latvijā pērn – kokteilis “Cēsu Džons”; iecienītākais alus – “Apinītis stiprais”

2011.gadā populārākais alkoholiskais dzēriens Latvijā bijis alkoholiskais kokteilis “Cēsu Džons”, bet iecienītākā alus šķirne bijusi AS “Aldaris” ražotais “Apinītis stiprais”, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes pārvaldes apkopotā informācija par akcīzes preču apriti.
Otrs populārākais alkoholiskais dzēriens bijis sidrs “Fizz”, bet trešais populārākais – “Rīgas šampanietis”. Ceturtajā vietā ierindots stiprinātais vīns “Agdam”, piektais populārākais bijis alkoholiskais kokteilis “Dins”, bet sestais – dzirkstošais vīns “Bosca”.
Tāpat pircēji iecienījuši brendiju “Bonaparte”, kas ierindots septītajā vietā, vīnu “Kagor”, kas ierindots astotajā vietā, devītajā vietā bijis degvīns “3 graudu”, bet desmitais – sidrs “Lucky Dog”.
Pēc VID datiem, otrs un trešais populārākais alus 2011.gadā Latvijā bijuši AS “Cēsu alus” ražotais “Garais garāks” un “Aldara” ražotais “Apinītis”, ceturtajā vietā ierindots “Cēsu alus” ražotais “Cēsu light”, piektajā vietā bijis “Aldara” ražotais “Aldara Pilzenes”, bet sestajā bijis “Cēsu alus” ražotais alus “Garais”.
Septītais iecienītākais bijis “Aldara” ražotais “Aldara gaišais”, bet astotais – SIA “Cido grupa” ražotais “Līvu Pilzenes”, devītais – “Cēsu alus” ražotais “Cēsu Premium”, bet desmitajā vietā ierindots “Cido grupas” ražotais “Lāčplēsis dzintara”.
Visvairāk alkoholisko dzērienu 2011.gadā brīvam apgrozījumam Latvijā izlaida AS “Latvijas Balzams”, “Cēsu alus” un SIA “Liviko”, kam seko SIA “Latalko”, SIA “Mobil plus”, SIA “Maxima Latvija”, SIA “Jaunalko”, SIA “Prodimpekss loģistikas grupa”, SIA “Trialto Latvia” un SIA “Berlat grupa”.
Pēc alus apjoma visvairāk brīvam apgrozījumam Latvijā izlaida “Aldaris”, “Cēsu alus”, “Cido grupa”, kam seko AS “Agrofirma Tērvete”, SIA “Piebalgas alus”, SIA “Bauskas alus”, SIA “Greis loģistika”, SIA “Zaksi”, SIA “Ritaleks” un SIA “Alus nams”.
2011.gadā akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem, neieskaitot alu, iekasēts 80 miljonu latu apmērā, kas ir par trīs miljoniem latu jeb 3,5% vairāk nekā 2010.gadā, bet akcīzes nodoklis par alu iekasēts 18,4 miljonu latu apmērā, kas ir par 0,5 miljoniem latu jeb 3% vairāk nekā 2010.gadā.

avots: Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *