Kāda tad īsti ir bārmeņu profesija ? – Bar.lv

Izraksts no jauniešu žurnāla POPCORN
Vēstuļu lapas “Helpline”

– Hey, Popcorn!
Apraksti lūdzu profesiju Bārmenis!
Kādi ir plusi un mīnusi?
Kur var macīties?
Vai ir kādi kursi papildus pēc 9 klases, jo negribu pamest skolu?

Ir diezgan grūti atrast laiku, lai pastāstītu par bārmeņa profesiju, jo stāstīt varētu veselu gadu.
Lai kļūtu par pilnvērtīgu bārmeni ir jāsasniedz 18gadu vecums. Latvijas likumdošana rūpējas, lai jaunieši nenokļūtu alkohola un tabakas propagandas vidē. Diemžēl tīņi pēc devītās klases nevar strādāt par bārmeni, taču ir varianti, bet par to stāsta beigās.

Kāda tad īsti ir bārmeņu profesija?
Tā ir ļoti skaista un aizraujoša, taču tai ir arī savi mīnusi. Bārmeņu profesija ir fiziski smaga. Dažkārt bārmenim kājās stāvot ir jāpavada no 8- 16 stundām. Piemēram, strādājot nakts klubā, bārmenis nakts maiņā vidēji noiet 15 km. Bārmeņu profesija ir izteikta strādnieku profesija, taču šī ir vienīgā no strādnieku profesijām, kurā ļauj būt ciešā kontaktā ar intelektuālāko profesiju pārstāvjiem (klientiem) un atrasties augstākajā sabiedrībā. Izbaudīt skaistus, romantiskus mirkļus un vienmēr būt uzmanības centrā. Daudzi bārmeņi bieži mēdz saslimt ar zvaigžņu slimību. Pie profesijas mīnusiem ir jāpieskaita darba apstākļi. Ļoti bieži ir jāstrādā bārā bez logiem, tumšā, piepīpētā vidē un ar sliktu ventilāciju. Šādās telpās dažkārt ir jāpavada daudzas stundas, kā rezultātā pilnībā var tik traucēts cilvēka bioloģiskais ritms. Kluba bārmeņi brokastis ēd apmēram plkst. 15:00. Taču personīgi man, tad kad biju bārmenis, ļoti patika pilsētas nakts dzīve. Tai ir sava aura. Bārmeņu profesiju var salīdzināt ar Japānas geišu profesiju. Geišas ir izglītots sievietes, kurām ir iespēja atrasties augstākajā sabiedrībā. Iesaku ikvienam noskatīties klasisku filmu „Cocktail” ar Tomu Krūzu galvenajā lomā, lai nedaudz izprastu bārmeņu profesijas būtību. Labam bārmenim ir jāmāk orientēties daudzos dzērienos, bārmenis ir kā labs pavārs, kurš harmoniski spēj savienot dažādas garšas, radot jaunus un gardus kokteiļus. Bārmenis ir kā psihologs, kurš spēj izpatikt klientiem un bieži uzklausīt bēdu stāstus. Interesanti ir arī tas, ka apmēram 75% bārmeņu, savas dzīves otro pusīti, satiek tieši bārā. Bārmeņu profesiju var pilnveidot. Visiem augstas klases bārmeņiem ir savs kopējs tusiņš. Bārmeņi, gluži kā sportisti, piedalās starptautiska mēroga sacensībās, semināros un grandiozās prezentācijās. Bārmeņu profesija tiek vērtēta pēc ļoti stigriem kritērijiem. Tiesneši, gluži kā daiļslidošanā, skaita punktus. Tehnoskā žūrija vērtē: Cik graciozi un virtuozi bārmenis spēj pagatavot kokteiļus! Kāds ir bārmeņa ārējais izskats un kontakts ar publiku. Savukārt degustācijas žūrija, nezinot kokteiļa autoru, vērtē pagatavotā kokteiļa garšas, smaržas un daudzus citus kritērijus. Ir bārmeņu sacensības, kur tiek vērtēti Flair elementi. Flair-tendings ir atsevišķs bārmeņu novirziens. Stilīgi bārmeņi kontaktē ar klientu un skaisti žonglē ar bāra aksesuāriem (pudelēm, ledu, glāzēm u.c.) Vēl viens no bārmeņu novirzieniem ir Barista. Bārmenis barista spēj pagatavot visdažādākos kafijas veidus un citus karstos dzērienus.

Atgriežoties pie jautājuma par darba iespējām pēc 9 klases gribētu teikt, ka jebkuram jaunietim ir iespēja strādāt bārā vasaras brīvdienās. Dienas laikā, strādājot atbilstošu stundu skaitu, jaunietis var piepelnīties, piemēram, svaigā gaisā cepot šašliku. Šādu bāru ir ļoti daudz, īpaši Jūrmalā. Nezinu konkrēti, kā uz to skatās likums, taču, manuprāt, var strādāt arī pludmales bārā, iznēsāt atspirdzinošus dzērienus. Vasaras brīvdienās var strādāt arī lauku viesnīcas bārā, palīdzot vecākiem vai radiem, sagatavot klientiem rīta kafiju. Par jauniešu darbu, lauku viesu mājās, bioloģiskajās saimniecībās, kā arī citur ir paredzēti nodokļu atvieglojumi, kā rezultātā jaunietis var nopelnīt pienācīgu algu.
Lai kļūtu par pilnvērtīgu bārmeni no sākuma vajadzētu iziet kursus un speciālu treniņu programmu. Lai mācītos par bārmeni ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, komunikablam jaunietim vai jaunietei, ar labām matemātikas zināšanām (4.klases līmenis). Papildus izglītības dokumenti nav nepieciešami. Bārmeņu darbu ļoti labi var apvienot ar studijām universitātē. Tas ir labs papildus ienākums studentiem. Bārmeņu alga ir viena no lielākajām algām strādnieku profesijā, lielāka ir tikai celtniecībā nodarbinātajiem strādniekiem, taču bārmenim nav jānēsā cementa maisi. Lai sasniegtu labus rezultātus iesākam mācīties Bar.lv bārmeņu treniņu centrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *