Katrai tautai ir savas stipro dzērienu izgatavošanas, pasniegšanas, lietošanas tradīcijas un receptes. Cilvēks, laikam ejot, ir izzinājis daudzas iespējas kā un no kā pagatavot stipros dzērienus un spējis radīt visdažādākās aromātu variācijas.
Piemēram, Čehijā ir iecienīts un zināms kaņepju degvīns, Polijā – pīlādžu degvīns, bet turki priekšroku dod anīsa degvīnam – Raki. Anīsa degvīnu ražo, aromatizējot lauksaimnieciskas izcelsmes etilspirtu ar īstā ilīcija (Illiciumverum), anīsa (Pimpinella anisum), fenheļa (Foeniculum vulgare) vai cita auga,  dabīgo ekstraktu, izmantojot tikai dabīgās aromatizētājvielas. Var izmantot arī citus dabīgo augu ekstraktus vai aromātiskās sēklas, bet anīsa garšai ir jāpaliek dominējošai.
Lai arī musulmaņu tradīcijā alkohola lietošana netiek atbalstīta, tomēr Turcijā bez gardo vīnu un iecienītā alus dzeršanas, populāra ir arī īpašā dzēriena Raki („raki” – no arābu val. vārda araq – عرق [ʕaraq] – salds) pasniegšana un baudīšana. Tas ir Turcijas nacionālais dzēriens.
Anīsa degvīnu vēstures pirmsākumi meklējami 18. gs. sākumā, kad tika radīts absints. Bet tieši Raki dzēriena pirmsākumi ir meklējami 19.gs vidū un  tā sastāvs ieguvis noteiktu formu tikai 19.gs. beigās.
Raki ir vīnogu produkts, bet retāk tas var tikt gatavots arī no dažādiem augļiem. Piemēram, Turcijas dienvidu provincēs populārs ir no vīģēm gatavots Raki, un tā gatavošanas pirmsākumi meklējami 1947.gadā. Jāpiemin, ka standarta Raki tiek gatavots no svaigām vīnogām , ne no rozīnēm, lai saglabātu savu augsto garšas kvalitāti. Vislabāko aromātu, garšu un kvalitāti  iegūst Raki , kas gatavošanas procesā atrodas tvertnes apakšā. To sauc par Special Raki un tas netiek izpārdots vairumā, tas tiek dāvināts, izpārdots tikai īpašos gadījumos. Turku tradicionālā dzēriena Raki veidi ir vairāki un tie atšķiras arī ar salduma un anīsa daudzumu tā sastāvā.
Visiecienītākās un labākās dzēriena Raki markas , kas ir īpašas ar savu garšu, smaržu un aromātu , ir Yeni Raki un Tekirdağ Raki no Tekirdagas reģiona. Yeni Raki alkohola sastāvs ir 45% un tam tiek pievienoti 1.5 grami anīsa uz vienu litru Raki, Tekirdağ Raki alkohola sastāvs ir 45% un 1.7 grami anīsa uz vienu litru degvīna. Bez minētajām divām Raki markām, ir vēl divas augstas kvalitātes Raki dzēriena markas – Kulüp Raki, un Altinbas Raki, kuros alkohola sastāvs ir 50%.
Raki dzēriena markas un ražotāji ir daudz, piemēram, Efe Rakı, Çilingir Raki, Mercan Raki, Fasil Raki, Burgaz Raki, Ata Raki un Anadolu Raki un citi. Jāpiemin vēl viens šī Turcijā iecienītā degvīna tips, kura gatavošana notiek ozolkoka mucās. Rezultātā tas dod dzērienam zeltainu nokrāsu.
Turcijā Raki dzeršana ir kā rituāls. Tā ir viena no turku viesmīlības izpausmēm. Visbiežāk to dzer kopā ar uzkodām, tā saucamajām  – meze, kā arī pirms vai pēc otrā ēdiena. Iecienīts ir baltais siers kopā ar Raki, tomāti, melone  un zivis. Ļoti bieži degvīns tiek lietots ēdot  kebabu, kas zināms kā turku nacionālās virtuves sastāvdaļa.
Pirms pasniegšanas, ielejot glāzē, tam pievieno aukstu ūdeni (attiecībās – 1/3 Raki, 2/3 ūdens) un ledu, tad tas iegūst mazliet baltu nokrāsu. Turki Raki sauc arī par „lauvas pienu”, kas, iespējams, veidojies no dzēriena krāsas maiņas, saskarē ar ūdeni vai ledu. Dzēriens tiek dzerts no cilindra veida nelielām glāzēm (nedaudz lielākas kā šotiņi) un tā garša ir radniecīga Grieķu Ouzo un Franču Pastis dzērieniem. Tas vislabāk garšo, kad  tam ir 8°C – 10°C temperatūra. Dažreiz to mēdz dzert arī kopā ar gāzētu minerālūdeni vai retos gadījumos ar kolu.
Turki lepojas ar savu nacionālo dzērienu – Raki, un ne par velti neoficiāli tas tiek dēvēts skaistā un reizē arī bīstamā vārdā – „lauvas piens”, jo, iedzerot šo stipro anīsa degvīnu tiek atmodinātas garšas kārpiņas un pasaule jau pavisam drīz sāk likties kā paradīze.