Ražotāji: Nelegālā alkohola tirgus – ap 35%, bet ledus ir sakustējies | Bar.lv

Ražotāji: Nelegālā alkohola tirgus – ap 35%, bet ledus ir sakustējies

“Lai arī tiesībsargājošās institūcijas regulāri veic operatīvos pasākumus kontrabandas, tostarp nelegālā alkohola, apkarošanā, pateikt, par cik tieši procentiem nelegālais alkohola tirgus tā rezultātā ir mazinājies, nav iespējams. Tas joprojām ir ap 35% no visa alkohola tirgus,” atzina Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) vadītājs Vitolds Bremmers.

Vienlaikus viņš atzina, ka pozitīvi vērtējams fakts, ka pēdējo gadu laikā aktivitāte cīņā ar kontrabandas precēm ir augusi.

“Var teikt, ka ledus ir sakustējies, jo arī sabiedrība sapratusi, ka nelegālais alkohols dara ļaunumu ne vien valsts ekonomikai, bet arī cilvēku veselībai un dzīvībai. Šis jautājums ir kļuvis valstiski svarīgs, un laika gaitā arī rezultāti neizpaliks. Pirms vairākiem gadiem situācija nebija tik pozitīva, jo visi zināja, ka nelegālais tirgus pastāv, taču izlikās to nemanām,” norādīja Bremmers.

Kā ziņots, Finanšu ministrijas sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai apliecina, ka Latvijas tiesībsargājošās iestādes pagājušajā gadā uz robežas un iekšzemē no nelikumīgas aprites izņēmušas 126,9 miljonus cigarešu, 136 tūkstošus litru alkohola, 362,1 tonnu degvielas. No visa izņemtā alkohola 65% veido brāga, kandža un spirta/ūdens šķīdumi.

Alkoholisko dzērienu legālās aprites kopējais apjoms palielinājies – 2012.gada 11 mēnešos šis rādītājs ir palielinājies par 1,96 miljoniem litru jeb 5%, norāda ministrijā.

Kontrabandas un neatļauto darbību ar akcīzes precēm apkarošanas rezultātus trešdien, 13.februārī, analizēs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Uz sēdi aicināti Iekšlietu, Finanšu ministrijas un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Komisijas vadītājs Ainars Latkovskis aģentūrai LETA teica, ka akcīzes preču kontrabanda joprojām ir pietiekami aktuāla problēma un uz šo komisijas sēdi uzaicināti arī Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas, Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālās asociācijas un Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības pārstāvji.

ARTA tika izveidota 2009.gada februārī un apvieno lielākos Latvijas alkohola nozares ražotājus un izplatītājus. Apvienība darbojas kā alkoholisko dzērienu industrijas eksperts, pārstāvot nozares kompāniju interešu atbalstu, un iestājas par atbildīgu un saprātīgu alkohola lietošanas vidi Latvijā.

Patlaban ARTA biedri ir SIA “Liviko”, SIA “Altia Latvia”, SIA “Jaunalko”, SIA “Prike”, SIA “Dylan Distribution”, AS “Latvijas balzams”, SIA “Dunker Latvia”, kā arī SIA “Pernod Ricard Latvia”. 

Ingrīda Mičāne
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *