Rēzeknes kvasa ražotnē dienā vārīs tonnu gatavās produkcijas | Bar.lv

Rēzeknes kvasa ražotnē dienā vārīs tonnu gatavās produkcijas

Iecerētajā Rēzeknes kvasa ražotnē ik dienas plānots vārīt tonnu gatavās produkcijas – dabīga, dzīvi raudzēta kvasa ar nelielu cukura daudzumu, pastāstīja būvniecības ieceres autors un projektētājs – SIA “M systems” valdes loceklis Ainārs Mangulsons.

Būvniecības ieceres autors jau iepriekš nodarbojies ar kvasa ražošanu nelielām partijām pēc draugu un paziņu pasūtījuma. Tagad šo procesu plānots paplašināt, paredzot, ka gada laikā jaunajā uzņēmumā tiks saražots līdz 300 tonnām kvasa.

Veselīgo dzērienu kvasa ražotājs plāno realizēt Rēzeknes un Ludzas skolās, citās sabiedriskās un tirdzniecības vietās, uzstādot tajās kvasa automātus vai piegādājot muciņas ar izlejamo kvasu.

Kvasa ražotājs jau ir parakstījis nodomu protokolu ar vietējām pašvaldībām par kvasa realizāciju skolās. Paredzams, ka viena glāzīte kvasa skolās varētu maksāt tikai desmit santīmus, citviet kvass tikšot tirgots nedaudz dārgāk.

Ja pieprasījums pēc kvasa palielināsies, perspektīvā pastāv iespēja divkāršot tā ražošanas apjomus.

Kvasa ražotnē un kvasa ražošanas ēkas būvniecībā idejas autors plāno investēt attiecīgi 49 000 latu un 120 000 eiro (84 000 latu), šīm vajadzībām plānots ņemt kredītus. Atpelnīt projektā investētos līdzekļus plānots dažu gadu laikā.

Jau ziņots, ka Rēzeknē publiskai apspriešanai nodoti būvniecības ieceres “Kvasa ražošanas ēkas būvniecība Zilupes ielā 82, Rēzeknē” vizuālie materiāli.

Ēkas pirmajā stāvā ir paredzēts ražošanas cehs, tirdzniecības-bāra zāle, administratīvās telpas, personāla telpa un noliktavas telpas. Telpu kopējā platība ir 650 kvadrātmetri. Otro jeb mansarda stāvu plānots izbūvēt būvniecības otrajā kārtā.

Būvniecības ieceres projektētājs ir SIA “M systems”.

Plānots, ka līdz ar kvasa ražotnes izveidi pilsētā tiks izveidotas astoņas jaunas darba vietas.

Interesenti ar būvniecības ieceres vizuālajiem materiāliem var iepazīties un izteikt savus priekšlikumus un atsauksmes Rēzeknes pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā līdz 1.oktobrim.

Būvniecības ieceres prezentācijas pasākums notiks 11.septembrī plkst.13 Rēzeknes pilsētas domes Būvvaldē.

Ivars Soikāns
LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *