SAMOGON – mūsdienu vintage dzēriens | Bar.lv

Ja pavaicātu jebkuram pretim nācējam, kas ir Krievijas tradicionālas alkoholiskais dzēriens, pavisam noteikti nebūtu nevienas citas atbildes kā Vodka, bet mūsu kaimiņu Krievzemei īpašai vieta dzeršanas kultūrā ir atvēlēta vēl senākam un veselīgākām dzēriens kā samogons. Šķiet samogons iesoļo ar jaunu sparu gan Austrumeiropā, gan arī Amerikā, jo īpaši hip-hop sabiedrībā. Samogons ir spēcīgs, naturāls, alkoholisks dzēriens, kas izgatavots, galvenokārt, no labības graudiem vairākkārt to destilējot.

Pateicoties Vladimiram Bičkovskim, kuru pazīst arī kā „Jelgavas Cukura” direktoru, Latgalē, Istras ciemā, atrodas oficiāla samagona rūpnīca. Par godu vietai, Samogon №1 ir sastopams ar otru vārdu „Vecā Slobota” (latgaliešu: Vacsloboda). Veiksmīgie rādītāji Vladimiru iedrošināja turpināt savu biznesu un sākt tirgot sava uzņēmuma daļas. Sākotnēji viena uzņēmuma kapitāla daļas cena bijusi 3 Ls, bet nepilna gada laikā tās vērtība jau pieaugusi līdz 23 Ls.

Kā apgalvo pats Samogon №1 radītājs, nejaukt samogonu ar samogonku – tās ir divas atšķirīgas lietas. Cik viens ir oficiāli apstiprināts produkts, tik otrs ir aizliegts tirdzniecībā (nelegāli ražots iekš kādas no Latgales sētām). Šie abi vārdi Krievijā radušies ar 350 gadu starpību. Lai arī abi ir spēcīgi alkoholiski dzērieni, Samogon un Samogonka krievu valodā pārstāv katrs savas vērtības un attiecas uz dažādiem produktiem (sīkāka informācija ir atrodama www.samogon.lv mājas lapā).
“Krievu Samogons № 1” ir trīskārši destilēts darbnīcā „Istrenka”, kas neietver citas sastāvdaļas, piedevas un smaržas. Tas ir patiesi naturāls „Tautas” produkts. Tīrīšanas tehnoloģiskajā procesā ietver sevī tikai dabiskus produktus: piens, aktivēta kokogle vai aizsaldēšana ar ledus palīdzību. Izejvielas 1 pudelē uz 2 litriem: rudzi – 3,66 kg, kvieši – 2,86 kg, Mieži – 0,14 kg.

Lai arī sākotnēji īpašniekam ir nācies saskarties ar lieliem skeptiķiem, pašreiz viņu produkcija rada lielu interesi patērētāju vidū. Pārsvarā dzērienu pilda 2 l tarā, kas nepaliek nepamanīta uz citu dzērienu fona. Lai arī šķietami neērtā iepakojumā (tā lielā izmēra dēļ), „Istrenkas” produkciju var manīt eko veikalu plauktos, kā arī dažos Vecrīgas bāros.
Pirms lietošanas vien atgādināsim Samogon ir dzēriens, kas ir jālieto ne tikai ar mēru, bet arī ar prātu . Priekā!

Veiksmīgākai samogona iepazīšanai var izmēģināt kādu no kokteiļiem.

kokteilis “From Russia With Love”

20 ml. Samogon
20 ml Dry vermouth
20 ml London dry gin
2 dashes Orange Bitters
Dekors: citrona miziņas spirāle
Gatavot Mix glāzē, izkāst atdzesētā kokteiļu glāzē.

Autors: Zanda Jurkane

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *