Šampanietis | Bar.lv

Mūsdienās šampanietis ir gandrīz neatņemama svētku sastāvdaļa. Ar ekskluzīvo dzērienu pildītas glāzes saskandina gan dzimšanas dienās un kāzās, gan gadu mijās. Šampanieti par savu mīļāko dzērienu atzinušas daudz leģendāru un ietekmīgu slavenību, piemēram, sers Vinstons Čērčils, Merilina Monro.

Daudzi uzskata, ka šampanieša tēvs ir franču mūks Perinjons (Dom Pérignon), kurš darījis daudz laba šā dzēriena attīstībai. Taču šis priekšstats esot maldīgs. Sešus gadus pirms aklā benediktiešu mūka ierašanās Hautvillere ciematā, netālu no Reimsas pilsētas, kas ir Šampaņas reģiona sirds, par šampanieša radīšanu jau rūpējās kāds cits kungs – Kristofers Meretis (Christopher Merret).

Līdz tam dzirkstošais vīns radās tikai dažādu nejaušību un gadalaiku maiņas rezultātā. Otrreizējā fermentācija notiek konkrētā temperatūrā. Vasarā novāc vīnogas. Vīns turpina rūgt arī rudenī, kamēr vēl ir silts. Ziemā, kad kļūst vēsāks, rūgšana apstājas. Bet cukurs vīnā saglabājas. Pavasarī, kad pienāk silts laiks, fermentācija atsākas un sāk sprāgt korķi.

Šeit es Jums pastāstīšu par populārākajiem šampaniešiem.
Bollinger Special Cuvee Brut
Izcilais šampanietis, kura vēsture datējama sākot ar 1829. gadu, patiešām ideāli piemērots dzīvei, kurā ik mirkli savienojas spriedze, veiksme, adrenalīns un grandiozas uzvaras. Nobriedis, iekārojams un elegants šampanietis ar rudens augļu garšu. Ideāls partneris vakariņām ar lielisko. Šis dzirkstošais dzēriens ir Džeimsa Bonda iecienītākais šampanietis.

Bollinger Rose
Šim šampanietim piemīt meža ogu aromāts, kas turpinās arī garšā. Viens no izcilākajiem Rose šampaniešiem pasaulē. Nobaudot šo dzērienu vienmēr liekas, ka ir par maz un gribētos vēl, jo pēcgarša saglabājas ilgi.
champagneTaittinger Brut Reserve
Taittinger ir viens no retajiem šampanieša namiem, kas joprojām atrodas ģimenes rokās, un īpaši atšķiras ar savu Chardonnay stilu. Šim šampanietim piemīt lieliski sabalansēta svaiga garša ar citrusaugļu un medus notīm. Šampanietis, kurš neprasa komentārus- tas ir piemērots visām situācijām.

Moet & Chandon Brut Imperial
Moet & Chandon ir viens no pasaules slavenākajiem šampaniešiem, kas izceļas ar spilgtu augļu garšu, kurā jūtami gatavi bumbieri un citrusaugļi. Šo eleganto, lieliski sabalansēto, 3 gadus izturēto šampanieti uzskata arī par vienu no līderiem šampaniešu tirgū.

champagne2

Krug Grande Cuvee Champagne Brut
Šampanieša nams Krug ražo tikai Luksuss klases dzērienus. 1843.gadā to dibināja Johans – Josefs Krugs. Pateicoties savam izcilajam stilam un augstajai kvalitātei, Krug tiek uzskatīti par vislabākajiem šampaniešiem pasaulē. Šampanietis Krug Grande Cuvee – Krug nama šampanieša zvaigzne, kas apvieno sevī vairāk kā 50 dažādus vīnus vecumā no 6 – 10 gadiem. Šim šampanietim piemīt vaniļas, kokosriekstu un ingvera notis. Ideāls priekš cilvēkiem, kas mīl ekskluzīvus dzērienus.

Moet & Chandon Dom Perignon
Dom Perignon šampanietis tiek uzskatīts par harmonisku luksusa un elegances apvienojumu. Šis ir Vintage šampanietis. To īpaši iecienījušas ir pasaulē zināmas filmu zvaigznes, baudot to īpašu svinību laikā. Šis šampanietis pieder pie ekskluzīvo šampaniešu klases. Šim šampanietim piemīt citronu garšas nianses un ilgstoša pēcgarša.

champagne-3

Dārgākie šampanieši pasaulē.
1.Goût de Diamants, Taste of Diamonds – 1 433 571 euro
2. Moet & Chandon Dom Perignon Charles & Diana 1961 – 3000 euro
3. Krug Clos d’Ambonnay -1900 euro
4. Boërl & Kroff Brut –1800 euro
5. Moët & Chandon Dom Perignon White Gold -1760 euro
6. Boërl & Kroff Brut Rose –1570 euro
7. Krug Private Cuvée- 1420 euro
8. Moet & Chandon Dom Perignon by Karl Lagerfeld –1400 euro
9. Krug Brut David Sugar Engraved ‘Quail Design in Flowering Tree’ – 1290 euro
10. Moët & Chandon Bi Centenary Cuvée Dry Imperial 1943 – 990 euro
*Šajā interneta vietnē ir iespējams aplūkot pasaules dārgākos šampaniešus.

Autors: Edīte Priedniece

Izmantots resurs: www.thedrinksbusiness.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *