Sieviete – bārmene | Bar.lv

Varētu domāt, ka bārmeņa darbs ir vīriešu profesija, tomēr daudzās pasaules valstīs tieši sievietes nevis vīrieši ir redzami aiz bāra letes, profesionāli pildot savu darbu.

Latvijā un ārzemēs norisinās dažādi pasaules klases konkursi, kur noskaidro labākos bārmeņus. Vairākumā virsroku ņem vīrieši, bet arī sievietes ir sīvas konkurentes. Ja tu esi ātrs un atraktīvs cilvēks, šis darbs ir domāts tev. Jāmāk sevi pasniegt lietišķā formā. Katra klienta profesionāla apkalpošana ir tavas veiksmes atslēga. Pieredze, ko iegūsti šādā darbā, nāk ar gadiem, līdz pilnveido savas spējas strādāt maksimāli kvalitatīvi, lai ikvienam klientam būtu vēlme atgriezties iestādē, kurā tika apkalpots. Svarīgi ir iziet skolu, kurā var apgūt zināšanas par tehniku kā strādāt bārā, tas ir ļoti svarīgi gan topošajam bārmenim, gan priekš viņa topošā darba devēja.

No Latvijas sieviešu-bārmeņu puses nav manāma liela aktivitāte starptautiskajos konkursos, bet tomēr ir pazīstamas latviešu bārmenes, kas piedalās bārmeņu sacensībās. Piemēram, Ieva Skaldere ieguva 3. vietu ”Bacardi martini” konkursā 2010.g. kā klasiskā bārmene; Zane Dūšele piedalījās 2012.g. ”Absolut invite” konkursā un ieguva 5. vietu.

Viena no pasaules slavenākajām bārmenēm ir Rina Fremin no Venecuēlas. Viņa ir atzīta par vienu no labākajām bārmenēm. Rina piedalās pasaules klases konkursos, kuros ne reti tiek finālā. Kādā TV reportāžā viņa stāstija, ka viņa dievina savu darbu, un nespēj iedomāties sevi citā profesijā. Strādājot Venecuēlā, viņa piedāvā nobaudīt arī pašas izgudrotos kokteļus.

Kā, piemēram, kokteili “Purpple”

Recepte:

45 ml Ciroc vodka

30 ml rose jam

10 ml blue curacao

Dekors: orhideja

Metode: Blend ar sasmalcinātu ledu.

Es kā sieviete uzskatu, ka šis darbs ir gana interesants un vienlaikus sarežģīts. Šajā profesijā ir svarīga atmiņa, drosme, spēja komunicēt, kā arī bagāta fantāzija un vēlme eksperimentēt un nepārtraukti pilnveidoties, mācēt apburt un piesaistīt klientu. Tas, protams, nozīmē mācīties un vēlreiz mācīties, un progresēt.

Autore: Sandra Marcinkus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *