Trīs “Hesburger” restorānu izveidē investēti 1,65 miljoni latu; radītas 30 jaunas darbavietas | Bar.lv

Trīs “Hesburger” restorānu izveidē investēti 1,65 miljoni latu; radītas 30 jaunas darbavietas

Somijas ātrās ēdināšanas tīkls “Hesburger” trīs jaunu restorānu izveidē investējis vairāk nekā 1,65 miljonus latu, informēja “Hesburger” attīstības direktore Ieva Salmela.

Viņa norādīja, ka šodien Rīgā atklātais restorāns Brīvības ielā ir viens no trim jaunajiem restorāniem. Pērnā gada nogalē Rīgā atklāti vēl divi restorāni – Kurzemes prospektā un Mūkusalas ielā.

Šo trīs restorānu izveidē ieguldītās investīcijas galvenokārt veido izmaksas zemes iegādei un jaunas ēkas celtniecībai. Lai izveidotu restorānu Kurzemes prospektā, uzņēmums “Hesburger” iegādājās zemes gabalu un uzcēla jaunu divstāvu ēku. Savukārt Brīvības ielas un Mūkusalas jauno restorānu vajadzībām tika veikta vērienīga telpu rekonstrukcija.

Mūkusalas restorāna platība ir 339 kvadrātmetri, bet Kurzemes prospekta restorāna platība ir 296 kvadrātmetri, savukārt Brīvības ielas restorāna platība ir 278 kvadrātmetri. Līdz ar restorānu atklāšanu ir radītas 30 jaunas darbavietas. Kopumā Latvijā uzņēmuma “Hesburger” tīklā jau strādā 440 darbinieki. 2012.gadā Rīgā tika atvērti jau divi jauni restorāni – Marijas ielā un Andreja Saharova ielā.

Šogad uzņēmums turpinās paplašināt piedāvājuma klāstu, restorānu apmeklētājiem piedāvājot arvien jaunus produktus, ņemot vērā tieši vietējo iedzīvotāju pieprasījumu un garšas īpatnības.

Līdz ar jauno restorānu atklāšanu Latvijā kopumā ir jau 35 “Hesburger” restorāni, no kuriem galvaspilsētā atrodas 17 restorāni. Uzņēmums atzīst, ka ar šo soli turpina veiksmīgi uzsāktos attīstības plānus.

Jau ziņots, ka Somijā dibinātais ģimenes uzņēmums “Hesburger” jau kopš 2004.gada mērķtiecīgi paplašina savu darbību Baltijas reģionā, un, attīstot sadarbību ar pašmāju produktu izejvielu ražotājiem, kā arī pielāgojot klāstu vietējo iedzīvotāju ēšanas paradumiem, saskata lielu perspektīvu arī turpmāk nostiprināties nozares līderpozīcijā.

Kā ziņots, pērnā gada septembra sākumā “Hesburger” noslēgusi līgumu ar apvienoto AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens” koncernu “Food Union” par 100 000 litru piena iepirkšanu Baltijā izvietoto restorānu vajadzībām.

Kā ziņots, Somijā dibinātais ģimenes uzņēmums “Hesburger” darbību sāka 1966.gadā, kad Somijas pilsētā Nāntali atvēra pirmo grila kiosku. Pirmais ātro ēdienu restorāns ar nosaukumu “Hesburger” tika atvērts 1980.gadā Turku, uzņēmumam pakāpeniski iekarojot stabilas tirgus pozīcijas pašu mājās, kā arī tuvākajos kaimiņu reģionos.

Kopumā uzņēmums nodarbina 5000 darbinieku un vada 365 restorānus. Latvijā uzņēmums darbojas kopš 2004.gada, nodarbinot 450 cilvēkus 32 restorānos.

“Hesburger” apgrozījums Latvijā 2011.gadā sasniedzis gandrīz 10 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par aptuveni 40% jeb trijiem miljoniem latu vairāk nekā 2010.gadā.

Ainārs Sauka
Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *