“Valmiermuižas alus” jaunā ziemas dzērienā iegulda Ls 10 000 – Bar.lv

“Valmiermuižas alus” jaunā ziemas dzērienā iegulda Ls 10 000

Alus darītava “Valmiermuižas alus”, ieguldot apmēram 10 000 latu, izveidojusi jaunu dzērienu – “Ziemas stipralu” un aicina interesentus vērtēt labāko no trim dzēriena receptēm, informēja uzņēmuma saimnieks Aivars Ruņģis.
“Ziemas stipralus” ir darīts pēc trim dažādām receptēm, un stipru garšu tam piešķir tumšais karameļu iesals, samazināts apiņu rūgtums un alus noguldīšana divu mēnešu garumā.
“Ziemas stipralus” tirdzniecība, degustēšana un balsošana norisināsies divus mēnešus – līdz nākamā gada 31.janvārim. Balsošana par tīkamāko ziemas stipralus garšu norisināsies uzņēmuma mājaslapā. “Ziemas stipralus”, kas saņems lielāko balsu skaitu, tiks turpmāk brūvēts katru ziemas sezonu.
“Ziemas sezonā pieprasījums pēc alus samazinās, jo pircēji priekšroku dod stiprākiem dzērieniem, piemēram, konjakam. Tādēļ ar galveno meistaru spriedām, kādam gan jābūt alum, kas spētu sacensties ar konjaku. Iznākumā tapa trīs receptes un izteiksmīgs alus, ko nesteidzīgi baudīt garos ziemas vakaros.”
Plānots, ka alus cienītāju izvēlētais ziemas stipralus visā Latvijā būs pieejams no nākamā gada septembra. “Valmiermuižas ziemas stipralu” iecerēts turpmāk piedāvāt tikai ziemas sezonā no oktobra līdz martam.
Kā ziņots, saskaņā ar auditētajiem datiem “Valmiermuižas alus” 2010.gadu noslēdzis ar 583 378 latus lielu apgrozījumu un strādājis ar 6155 latu peļņu. 2009.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 286 000 latu, pārdodot 236 580 litrus gaišā alus.
“Valmiermuižas alus” alus darītava ekspluatācijā nodota 2008.gada rudenī, bet alus realizāciju uzņēmums sāka 2009.gada martā, jaunās ražotnes, alus receptes un dizaina izstrādē ieguldot 2,5 miljonus latu.
“Valmiermuižas alus” īpašnieki ir Ruņģis ar 27,50% kapitāldaļu, juridiskā sabiedrība “B&Š partneri” ar 46,87% un SIA “KOLL” ar 25,63% kapitāldaļu paketi, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA “Lursoft” informācija.

avots: Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *