Vana Tallinn liķieris | Bar.lv

vana

Vana Tallinn ir viens no igauņu mīļākajiem un vis populārākajiem dzērieniem. Tas ir tumši brūns liķieris, kas ietver sevī specifiskas garšas īpatnības, vaniļas maigumu un apviļošumu, kas panāktas liķieri iekļaujot citrus eļļas, kanēli, rumu.
Īpašo recepti izveidoja zinātnieks Liviko sešdesmitajos gados. Liviko lūkojās pēc perfektas garšas, un reizē Kremļa mudināts – atklāt kaut ko unikālu. Krievijā dzērienu iecienīja tik ļoti, ka pieprasījums pēc tā tikai auga. Tas ātri kļuva par tā laika PSRS iecienītāko dzērienu. Pēdējā laikā Vana Tallinn atkal sāk iegūt popularitāti, jo kā visiem zināms, viss jaunais un ģeniālais ir sen aizmirsts vecais.
Pirms trīs gadiem produktu saimei pievienojās ekskluzīvākais produkts – Vana Tallinn Heritage Edition – dzēriens ar izteiktāku bronzas krāsu, pievienotām Jamaikas ruma garšvielām. Neilgi pēc tam Vana Tallinn pievienojas arī Winter Spice, sezonālās produkts, kas pieejams no rudens līdz pavasarim un pagatavots pievienojot tādus īpašus garšas produktus kā muskatrieksts, kanēlis, anīss. Pēdējos gados Vana Tallinn produkcijai pievienojušies arī citi produkti, kas nes Igaunijas vārdu pasaulē pozitīvā nokrāsā.

VanaTallinn_40-45-50
Liķieris pieejams trīs dažādās stipruma pakāpēs, dažādām gaumēm. Vana Tallinn īpašs arī ar daudzajiem pasniegšanas, baudīšanas veidiem. Igaunijas veikalu plauktos gardēži var atrast šokolādi un marcipānu ar Vana Tallinn pildījumu. Kaimiņvalstī populārs ir arī saldējums un dažādi krēma liķieri, gan klasiski, gan šokolādes un ar kafijas garšu
Liķiera baudīšanas iespējas ir milzīgas – katrs var atrast sev tīkamāko. Klasiskais, liķiera radītāja Liviko dzeršanas paņēmiens ir “On the Rocks” (ar lielu daudzumu ledus), plaši pazīstams arī tādas metodes kā baudīt liķieri pievienojot to kafijai, kokteiļiem, vai arī uzdzerot ledus aukstu pienu.

Autors: Viesturs Smoļaks

Izmantotie resursi: www.liviko.ee
www.inyourpocket.com/tallinn

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *