Noslēdzies „Wild bartender show 2012” – skats no cita punkta | Bar.lv

Noslēdzies „Wild bartender show 2012” – skats no cita punkta

Klātienē esmu vērojis visus Wild bārmeņu šoviņus. Izņēmums nebija arī pagājušās nedēļas  „Wild bartender show 2012”, pēc kura radās tādas dīvainas pārdomas. Vai tas vispār bija bārmeņu pasākums?

Piedodiet, ja būšu pārāk skarbs, bet bartenderu vārtīšanās pa gultu, mīcīšanās pa dūmiem, neveiklas, improvizētas kustības un pēdējā minūtē pagatavots kokteilis, likās diezgan primitīvi. Saistību ar bārmeņu arodu saskatīt bija visumā grūti. Bieži vien nevarēju saprast komandu „mākslinieciskos vēstījumus”. Radās priekšstats, ka dažas personas īsti nezināja, kāds ir sacensību uzdevums un mērķis. Ja pasākuma vadītājs nepateiktu ka cilvēki nāk no bāriem, diez vai vispār varētu saprast, ka tas ir bārmeņu šovs.

Tanī pašā laikā gribētos vērst jūsu uzmanību pirmo vietu ieguvušai komandai. Acīm un ausīm tīkams priekšnesums. Vismaz varēja redzēt, ka bārmeņi ir savlaicīgi domājuši par programmas saturisko daļu. Principā, flair trio bija vienīgie, kas neļāva pasākumam piedzīvot pilnīgu fiasko. Ņemot vērā, ka uzstājās vieni no labākajiem Latvijas flair meistariem, īpaši sarežģītus flair elementus šajā performancē ieraudzīt nesanāca, taču der pievērst uzmanību kam pavisam citam, proti koptēlam. Pasaulē nemaz nav daudz bārmeņu (iespējams nav vispār), kuri darbojas trijatā, kuri domā par uzveduma režiju, horeogrāfiju un sinhronizāciju. Performancē bija viegls flair ievads,  aizkustinoša vidus daļa un noslēguma kulminācija. Lielu emocionālu pārsvaru komandai piešķīra gaumīgs mūzikas straumējums un māksliniecisks gaismas pavadījums. Pateicoties trio, iespējams Latvijā ir piedzimis pilnīgi jauns flair novirziens, nosauksim to pagaidām par Art Flair. Novirziens, kas ierindas vērotājam ir daudz skatāmāks un dvēseliskās, salīdzinājumā ar sarežģītu flair elementu kopumu, viens + viens, divi + divi un tā tālāk, kā tas ir flair bārmeņu sacensībās. Latiņa ir pacelta.

Nobeigumā gribētos novēlēt, lai gaumīgas mākslinieciskas miniatūras flair bārmeņu izpildījumā varētu redzēt biežāk, redzēt ne tikai uz skatuves vai privātā korporatīvā, bet arī reālos bāros.

Rolands Timuks
Bar.lv

Pirmā vieta „Wild bartender show 2012”, video: bartending.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *